2024-09-25 17:17:06

Siarka Tarnobrzeg pokonała Star Starachowice i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski

Siarka Tarnobrzeg pokonała Star Starachowice (fot. własne)
Siarka Tarnobrzeg pokonała Star Starachowice 4-1 i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Dublet zanotował Dawid Lisowski, a po jednym trafieniu dołożyli Kosei Iwao oraz Piotr Lisowski.

Już w 5. minucie goście otworzyli wynik spotkania. Michał Wcisło przejął podanie w środku pola, przedarł się w pole karne i uderzeniem w kierunku dalszego słupka wyprowadził Star Starachowice na prowadzenie. W kolejnych minutach inicjatywa nadal była po stronie gości, natomiast odpowiedź ze strony Siarki pojawiła się w 16. minucie. Zza pola karnego uderzał Giorgi Ivaniadze, ale futbólowka poszybowała nad poprzeczką.

W 30. minucie na tablicy wyników pojawił się remis. Po składnej akcji, którą zapoczątkował na lewej stronie Giorgi Ivaniadze, później Piotr Lisowski dograł do Dawid, a ten a z okolicy 15. metra kapitalnie przymierzył w kierunku okienka bramki Miazka.

Siarka na prowadzeniu do przerwy

Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Kosei Iwao, ale jego uderzenie przeszło minimalnie obok słupka. W 35. minucie zagrozili goście, ale dobrze interweniował Konrad Cymres po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego z ponad 20. metrów.

W doliczonym czasie kapitalną prostopadłą piłkę w pole karne posłał Igor Woś, a tam Dawid Lisowski, przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i umieścił ją w okienku bramki. Po pierwszej połowie Siarka Tarnobrzeg prowadziła 2-1.

Czerwona kartka dla gości i trzeci gol dla Siarki

Tuż po zmianie stron prowadzenie miejscowych mógł podwyższyć Konrad Misztal, jednak trafił prosto w bramkarza, który przypilnował bliższy słupek. W 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kacper Kacperowicz za faul na wychodzącym na czystą pozycję Koseiu Iwao.

W 55. minucie kapitalnie z dystansu uderzył Dawid Lisowski, piłka odbiła się od poprzeczki i wydawało się, że przekroczyła linię bramkową. Arbiter gola jenak nie uznał. Pięć minut później Siarka Tarnobrzeg prowadziła już 3-1. Po wrzutce z prawej strony w słupek główkował KoseI Iwao, a później napastnik miejscowych siedząc na urawie dobił futbolówkę do bramki.

W kolejnych minutach Siarka Tarnobrzeg kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. W 81. minucie wynik mógł podwyższyć jeszcze Paweł Mróz, który został obsłużony podaniem od Szymona Fereta, ale jego strzał zatrzymał bramkarz. W 86. minucie okazałe zwycięstwo Siarki przypieczętował Piotr Lisowski, który po wrzutce z lewej strony, strzałem po ziemi skierował piłkę do bramki.

Siarka Tarnobrzeg - Star Starachowice 4-1 (2-1)

0-1 Michał Wcisło (5)
1-1 Dawid Lisowski (30)
2-1 Dawid Lisowski (45+2)
3-1 Koesi Iwao (60)
4-1 Piotr Lisowski (86)

Siarka Tarnobrzeg: Cymerys - Bracik, Ivaniadze (57. Feret), Lisowski, Kumorek (6. Woś), Iwao (75. Mróz), Ogorzały, Sulikowski (75. Czajkowski), Kaliniec (57. Prusiński), Lisowski, Misztal

Star Starachowice: Miazek - Adamiak, Puton, Stefański, Maszka (46. Kawecki), Jagiełło, Duda (75. Kośmider), Kasperowicz, Wcisło (81.Lipka) , Boniecki, Stanisławski