2024-09-25 13:42:56

Maksymilian Pawełczak wygrał rundę finałową IMP 250cc w Krośnie

Zwycięstwem żużlowca Abramczyk Polonii Bydgoszcz Maksymiliana Pawełczaka zakończyła się pierwsza runda finałowa Indywidualnych Mistrzostw Polski 250cc w Krośnie. Na drugim miejscu turniej ukończył zawodnik gospodarzy – Arkadiusz Kordek, zaś skład podium uzupełnił Wiktor Jasiński.

Niewiele zabrakło do awansu do ścisłego finału zawodów kolejnemu zawodnikowi Cellfast Wilków – Oskarowi Kręglickiemu, który ukończył zmagania na 5. lokacie. Na 16. pozycji sklasyfikowany został trzeci żużlowiec reprezentujący barwy klubu z Miasta Szkła – Mikołaj Sanocki.

Byliśmy świadkami naprawdę ciekawych wydarzeń. Rywalizacja juniorów oraz młodszych klas zawsze jest szczególnie emocjonująca, bowiem młodzi żużlowcy nigdy nie kalkulują na torze. W turnieju z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Cellfast Wilków – Arkadiusz Kordek i Oskar Kręglicki, którzy zajęli lokaty w ścisłej czołówce w stawce najlepszych polskich zawodników do 15. roku życia. Warto zaznaczyć, że partnerem wydarzenia było Krosno Miasto Szkła – powiedział prezes Cellfast Wilków Krosno, Grzegorz Leśniak.