2024-09-22 18:09:00

Sokół Kamień pokonał u siebie Strug Tyczyn

fot Radosław Kuśmierz
Sokół Kamień wygrał u siebie 2-1 ze Strugiem Tyczyn w meczu 9. kolejki IV Ligi Podkarpackiej.

Dzisiejsze starcie drużyn znajdujących się na dwóch ostatnich miejscach ligowej tabeli od początku było dość wyrównane.

Groźniejsze okazje tworzyli co prawda gospodarze, którzy wysoko pressowali swoich rywali, aczkolwiek tegoroczny beniaminek z Tyczyna niejednokrotnie starał się im "odgryzać".

W 10. minucie na prowadzenie wyszedł Sokół, kiedy Jakub Konefał strzałem głową wyokńczył dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Tuż po przerwie natomiast swój dobry fragment świetnie wykorzystali goście. W 50. minucie Mateusz Prokop wyrównał bowiem stan meczu wbijając piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Sokół podniósł się po tej sytuacji i dziesięć minut później zdobył bramkę na 2-1. A jej autorem został Miłosz Rębisz, który w polu karnym przełożył obrońcę i strzałem w bliższy róg pokonał bramkarza.

Wynik nie uległ zmianie i gospodarze mogli cieszyć się z pierwszej wygranej w tym sezonie.

1-0 Jakub Konefał (10)
1-1 Mateusz Prokop (50)
2-1 Miłosz Rębisz (62)

Sokół Kamień (skład wyjściowy): Siudak - Konefał, Piekut, Pikuła, Mazur, Rychel, Podstawek, Stępak, Łuczyk, Rurak, Rębisz
Strug Tyczyn (skład wyjściowy): Kowal - Cholewa, Zabawa, Ślączka, Mendoń, Rembisz, Prokop, Witkowski, Wrona, Nieckarz, Jędryas