2024-09-22 17:09:57

Sokół Sieniawa przegrał u siebie z Sokołem Kolbuszowa Dolna

Sokół Kolbuszowa Dolna fot. Sokół Kamień
Sokół Sieniawa uległ u siebie 1-3 Sokołowi Kolbuszowa Dolna w meczu 9. kolejki IV Ligi Podkarpackiej.

Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy gościli często pod polem karnym rywali, szczególnie po sprawnych kontrach.

W 10. minucie jedna z nich przyniosła wymierny efekt. Przejętą w środku boiska piłkę dostał na wolne pole Aleks Kopcio i pewnym strzałem w dolny róg bramki pokonał bramkarza gości.

Podopieczni trenera Marcina Wołowca starali się przejąć inicjatywę i do końca pierwszej połowy częściej gościli na połowie rywali, tworzyli też zagrożenie - szczególnie po dośrodkowaniach. Nie ustrzegli się jednak błędów, a te w kontrach starali się wykorzystać gospodarze - nie popisali się oni jednak skutecznością.

Po zmianie stron drużyna z Kolbuszowej Dolnej jeszcze mocniej nacisnęła i od początku mocno zagrażała bramce rywali.

W 47. minucie bramkę wyrównującą strzelił Marcin Mokrzycki, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki gospodarzy.

Mecz był dość otwarty i, mimo że to przyjezdni mieli przewagę na boisku - gospodarze wciąż regularnie próbowali szukać swoich szans w groźnych kontrach.

Końcówka należała już do gości. Najpierw skutecznością pod bramką spadkowicza z trzeciej ligi popisał się Patryk Tetlak, który pięknym strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Następnie, już w doliczonym czasie gry Patryk Szczurek ustalił wynik meczu na 3-1, pewnie pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam.

Goście wygrali po raz szósty w sezonie i mając po 21 punktów wraz z JKS Jarosław znajdują się na szczycie ligowej tabeli.

1-0 Aleks Kopcio (10)
1-1 Marcin Mokrzycki (47)
1-2 Patryk Tetlak (80)
1-3 Patryk Szczurek (90)

Sokół Sieniawa (skład wyjściowy): Ważny - Manamela, Padiasek, Stankiewicz, Halejcio, Pigan, Mac, Szczybyło, Maćkowiak, Basznianin, Kopcio
Sokół Kolbuszowa Dolna (skład wyjściowy): Lewandowski - Mazurek, Mokrzycki, Wątróbski, Skupiński, Cyganowski, Szczurek, Drelich, Tetlak, Musik, Khorolskyi
Sędziował: Krystian Kołodziej (Rzeszów)