2024-09-14 13:24:13

ITA TOOLS Stal Mielec gorsza od PGE Grot Budowlanych Łódź

fot: ITA TOOLS Stal Mielec
W finale turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielec PGE Grot Budowlani Łódź pokonali ITA TOOLS Stalą Mielec.

Ogromna przewaga i wygrana PGE Grot Budowlanych Łódź

Pierwsze wyraźne prowadzenie w tym spotkaniu objęły zawodniczki PGE Grot Budowlanych Łódź. Po serii zagrywek Terry Enweonwu prowadziły 7-4. Łodzianki uciekały rywalkom i przy wyniku 13-8 Mateusz Grabda poprosił o przerwę dla swojego zespołu.

Podpieczne Macieja Biernata były skuteczne w ataku i zrobiło się 18-11. Mieleckim zawodniczkom ciężko było je zatrzymać. Mateusz Grabda próbował pobudzić swoje siatkarki biorąc drugą przerwę przy rezultacie 15-22.

Niestety łodzianki w pierwszym secie się nie potknęły i odniosły swycięstwo 25-19.M Mieleckie siatkarki, żeby myśleć o zdobyciu choć punktu w tym pojedynku, miały w swojej grze dużo do poprawy.

Obraz meczu się nie zmienił, górą łodzianki

ITA TOOLS Stal Mielec wyglądała dużo lepiej na starcie drugiej partii. Skutecznie pod siatką pracowała Rozalia Moszyńska. Pomimo tego łodzianki dalej utrzymywały dobrą grę i prowadziły 8-6.

Budowlane skutecznie przeprowadzały kolejne ataki i znacznie uciekły rywalkom. Seriami na zagrywce punktowała Terry Enweonwu. Strata mielczanek rosła i ostatecznie skończyło się 17-25.

ITA TOOLS Stal Mielec rozpoczęła trzecią partię wyśmienicie, bo prowadziła 5-1. Niestety po kilku akcjach łodzianki odrobiły straty i zrobiło się 5-5. Później znowu odskoczyły rywalki. Asa na zagrywce zagrała Paulina Damaske i dała prowadzenie gościom 10-8.

W połowie trzeciego seta obie drużyny szły punkt za punkt. Łodzianki wreszcie zdołały odskoczyć na dwa punkty (15-13). O kolejną przerwę poprosił Mateusz Grabda.

Gospodyniom udało się jeszcze doprowadzić do remisu (19-19), ale później znów lepiej wyglądały zawodniczku Grot Budowlanych Łódź, które wyszły na prowadzenie 22-19.

Ostatecznie ekipa ITA TOOLS Stali Mielec nie zatrzymała Grot Budowlanych Łódź. W trzecim setem to rywalki zwyciężył 25-21 i w cały mmeczu 3-0.

ITA TOOLS Stal Mielec - PGE Grot Budowlani Łódź 0-3 (19-25, 17-25, 21-25)

ITA TOOLS Stal Mielec: Izabela Dąbrowska, Agata Milewska, Katarzyna Bagrowska, Monika Głodzińska, Klaudia Łyduch, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Adamczyk, Aleksandra Walczak, Rozalia Moszyńska, Emilia Mucha, Oliwia Sieradzka, Zuzanna Kuligowska, Pola Janicka.

PGE Grot Budowlani Łódź: Ewelina Wilińska, Alicja Grabka, Weronika Sobiczewska, Terry Enweonwu, Karolina Drużkowska, Aleksandra Wenerska, Jelena Blagojević, Paulina Damaske, Małgorzata Lisiak, Sasa Planinsec, Kinga Różyńska, Dominika Sobolska-Tarasova, Kornelia Drosdowska, Justyna Łysiak