2024-09-08 17:09:42

Sokół Sieniawa uległ Stali Łańcut

Stal Łańcut pokonała na wyjeździe 3-2 Sokół Sieniawa w meczu 7. kolejki IV Ligi Podkarpackiej!

Bardzo szybko, bo już w 3. minucie meczu goście objęli prowadzenie! Piłkę niedaleko linii środkowej dostał nowy nabytek drużyny z Łańcuta, Kamil Matofij, podprowadził ją, mijając przy okazji rywala i z okolicy trzydiestu metrów oddał mocny strzał, który był poza zasięgiem bramkarza!

Podopieczni trenera Tomasza Przewoźnika na boisku przeważali, czego konsekwencją były kolejne tworzone przez nich akcje. Jedną z nich, stuprocentową zmarnował Kacper Róg, ledwie kilka minut po strzelonym przez gości golu.

W 20. minucie, w dużym zamieszaniu w okolicy szesnastego metra pod bramką Sokoła do piłki dopadł Paweł Piątek i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

34. minuta przyniosła trzecią bramkę dla przyjezdnych. Na 25. metrze przed bramką otrzymał Kamil Matofij i wypuścił on na wolne pole Patryka Róga, który podcinką pokonał bramkarza w sytuacji "sam na sam".

W drugiej części meczu prowadzący goście kontrolowali jego przebieg, nie dając rywalom zbyt wielkiej przestrzeni na stworzenie zagrożenia.

Aż do samej końcówki meczu, która była dość zwariowana i dostarczyła zgromadzonym kibicom wielu emocji!

W 89. minucie wprowadzony wcześniej na boisko Jakub Stefan zabrał się kierunkowo z piłką w szesnastce i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali.

Niespełna dwie minuty później po faulu na Jakubie Stefanie, który po wejściu na boisku był bardzo aktywny, sędzia zawodów podyktował rzut karny, którego pewnie na gola zamienił kapitan gospodarzy Mateusz Padiasek

Gospodarze złapali kontakt, ale zabrakło im czasu, by wyrównać! Ostatecznie Stal zdobyła po raz drugi komplet punktów w tym sezonie!

0-1 Kamil Matofij (3)
0-2 Paweł Piątek (20)
0-3 Patryk Róg (34)
1-3 Jakub Stefan (89)
2-3 Mateusz Padiasek (90+)

Sokół Sieniawa (skład wyjściowy): Ważny - Manamela, Padiasek, Stankiewicz, Pigan, Walat, Mac, Szczybyło, Maćkowiak, Basznianin, Kopcio
Stal Łańcut (skład wyjściowy): Słysz - Cwynar, Róg, Szpytma, Płocica, Matofij, Stopyra, Więcek, Kardyś, Piątek, Makowski
Sędziował: Oskar Jakubowski (Stalowa Wola)