2024-09-07 20:09:29

Cosmos Nowotaniec zremisował 4-4 z Sokołem Kolbuszowa Dolna

Cosmos Nowotaniec (biało-czerwono-zielone stroje) zremisował z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Padło aż 8 goli (fot. Tomasz Sowa)
Cosmos Nowotaniec zremisował 4-4 z Sokołem Kolbuszowa Dolna w meczu 7. kolejki IV Ligi Podkarpackiej!

Duża przewaga drużyny z Nowotańca od początku tego spotkania przełożyła się na prowadzenie gospodarzy do przerwy 1-0. Jedyną bramkę w tej części meczu zdobył w 26. minucie Dmytro Pirnach, który zszedł na lewą nogę i precyzyjnie przymierzył przy krótkim słupku.

Niespełna dziesięć minut po zmianie stron prowadzenie gospodarzy podwyższył Ivan Hura, który świetnie odnalazł się w polu karnym rywali.

W 65. minucie błąd obrony gości wykorzystał Nazar Verbnyy, który przejął piłkę w okolicy szesnastki rywali, wpadł w pole karne i pokonał bramkarza rywali.

Lider rozgrywek z kolbuszowej Dolnej przy tym wyniku doznał wyraźnej odmiany i kapitalnie wykorzystał swój świetny fragment boiskowej przewagi.

W 70. minucie Patryk Szczurek wykorzystał dogranie z prawej strony boiska i pewnym strzałem zdobył bramkę dla Sokoła.

Niespełna minutę później ze sporego zamieszania po rzucie rożnym skorzystał Kacper Wątróbski i mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę kontaktową.

W 74. minucie wynik na 4-2 wyprowadził Jaba Phkhakadze wykorzystując szybką kontrę swojego zespołu.

Końcówka meczu należała jednak do drużyny gości. W 90. minucie bramkę kontaktową strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska zdobył Michał Musik.

Minutę później bramkę wyrównującą w iście atletycznym stylu (tzw. "szczupakiem") zdobył Marcin Mokrzycki

Po dzisiejszym meczu Sokół zachował pierwszą pozycję w ligowej tabeli i wciąż pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w ligowej stawce.

1-0 Dmytro Pirnach (26)
2-0 Ivan Hura (52)
3-0 Nazar Varbnyy (65)
3-1 Patryk Szczurek (70)
3-2 Kacper Wątróbski (71)
4-2 Jaba Phkhakadze (74)
4-3 Michał Musik (90)
4-4 Marcin Mokrzycki (90+)

Cosmos Nowotaniec: Krzanowski - Ostrowski, Hura, Gomułka, Verbnyy, Gołda, Phkhakadze, Pieniążek, Piernach, Geci, Piotrowski

Sokół Kolbuszowa Dolna: Lewandowski - Szczurek M., Mazurek, Mokrzycki, Bik, Wątróbski, Posłuszny, Szczurek P., Drelich, Musik, Khorolskyi