2024-09-08 09:05:58

Wysoka porażka rezerw Stali Mielec

fot: Dominik Budzowski
JKS Jarosław pokonał na własnym terenie Stal Mielec 4-0 w meczu 7. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

W 12. minucie mieliśmy już otwarcie wyniku w tym spotkaniu. Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego przez JKS Jarosław, mocna wrzutka piłki, na którą nabiega Andryi Trukhan i nie daje szans Stali II Mielec na obronę.

Kolejne minuty upływały pod znakiem dominacji gospodarzy, którzy zdecydowanie lepiej i pewniej czuli się na murawie własnego stadionu. Podopieczni Bogdana Zająca powinni pierwszą połowę kończyć prowadzeniem kilkoma golami.

Duża ilość dogodnych sytuacji zespołu z Jarosławia, natomiast kilka razy ratował gości będący w bramce Kewin Szurlej. Stal II Mielec miała bardzo mało sytuacji, aby wyrównać losy spotkania.

W 54. minucie mieliśmy bardzo dobrą sytuację dla zespołu z Mielca po tym jak błąd w defensywie popełnił Mateusz Zając. Po czym na pozycję sam na sam z golkiperem wyszedł Ewan Dworak, młody skrzydłowy zmarnował ten prezent od rywali.

Gospodarze w 57. minucie podwyższyli prowadzenie po zamieszaniu z rzutu rożnego w polu karnym przyjezdnych najlepiej odnalazł się Piotr Pindak i wpakował futbolówkę do sieci. Dwie minuty później mieliśmy rzut karny dla JKS-u.

Piłką ręką po strzale zablokował jeden z piłkarzy mieleckich, po czym sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Wojciech Reiman i mieliśmy już 3-0. To nie było koniec strzelenia bramek w tym spotkaniu.

Mianowicie w 63. minucie później czwartego gola dla gospodarzy strzelił Oliwier Pilch, który oddał strzał po rykoszecie. Odbicie piłki przez jednego z obrońców zmyliło będącego w bramce Kewina Szurleja, który nie był w stanie wyciągnąć tej piłki.

1-0 Andryi Trukhan (12)
2-0 Piotr Pindak (57)
3-0 Wojciech Reiman (59)
4-0 Oliwier Pilch (63)

JKS Jarosław: Guridow - Zając, Chrupcała (71. Wiśniowski), Pilch (59. Magdziak), Ptasznik (82. Husachenko), Ploshchynskyi (46. Roga), Oziębło (59. Pakuła), Kocój, Reiman, Trukhan (33. Drapała), Pindak (67. Muliński)

Stal II Mielec: Szurlejk - Zając, Maciejak, Rudny, Siwy, Dworak (80. Biernacki), Grzybowski, Olszański, Yanchuk (80. Gierlach), Szlęk (71. Zabrzyski), Pudlik

Sędziował: Jakub Koza (Dębica)
Żółte kartki: Oziębło, Siwy.