2024-09-07 14:09:48

Pogoń-Sokół Lubaczów uległa na wyjeździe Wiśle Kraków

Pogoń-Sokół Lubaczów przegrała 4-6 na wyjeździe z Wisłą II Kraków w meczu 7. kolejki III Ligi gr. IV!

Pierwszą bramkę w tym mocno jednostronnym spotkaniu w 13. minucie zdobył Mateusz Stanek, który wypuszczony na wolne pole przez Wiktora Szywacza, przelobował bezradnego w tej sytuacji bramkarza gości.

W dalszej części pierwszej połowy Pogoń-Sokół Lubaczów dzielnie się broniła. Miała też jednak sporo szczęścia, w nieskuteczności gospodarzy.

Po zmianie stron nie trzeba było długo czekać na kolejne gole. Już niespełna dwie minuty po powrocie na boisko Wiktor Szywacz podwyższył prowadzenie gospodarzy, finalizując skutecznie przebojową akcję Macieja Kuziemki.

Dziesięć minut później kapitan rezerw Wisły, Wiktor Szywacz zdobył swoją drugą bramkę.

Goście, sfrustowani dotychczasowymi wydarzeniami na boisku ruszyli do ataku i już w 63. minucie zdobyli bramkę! A zrobił to Vladyslav Roslyakov oddając sprzed pola karnego precyzyjny strzał w dolny róg bramki.

Szybko jedak zapał przyjezdnych ucichł, bowiem od razu po wznowieniu gry po straconej bramce, Maciej Kuziemka zdobył bramkę na 4-1.

68. minuta, rzut rożny dla drużyny z Lubaczowa, zamieszanie w polu karnym i gol! A strzelcem bramki Michael Wyparło

Chwilę później ponownie akcja lewą stroną bardzo aktywnego tego dnia Macieja Kuziemki, który oddał strzał sprzed szesnastki, a odbita piłka trafiła pod nogi Mateusza Stanka, który nie dał szans bramkarzowi w sytuacji "sam na sam".

W 85. minucie rezerwy Wisły Kraków zdobyły swoją szóstą tego dnia bramkę! A strzelcem gola został wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Karol Tokarczyk, który obrócił się z obrońcą na plecach i idealnie przeymierzył w dolny róg bramki.

Końcówka meczu należała do drużyny przyjezdnej. W 90. minucie bramkę zdobył Kacper Rop, a w samej końcówce doliczonego czasu gry Oskar Majda ustalił wynik tego spotkania na 6-4.

1-0 Mateusz Stanek (13)
2-0 Wiktor Szywacz (47)
3-0 Wiktor Szywacz (59)
3-1 Vladyslav Roslyakov (63)
4-1 Maciej Kuziemka (64)
4-2 Michael Wyparło (68)
5-2 Mateusz Stanek (75)
6-2 Karol Tokarczyk (85)