2024-09-05 22:49:03

Nicola Zalewski bohaterem! Polska pokonała Szkocję

Nicola Zalewski zapewnił Polakom zwycięstwo w meczu ze Szkocją (fot. Robert Skalski)
Polska pokonała Szkocję 3-2 w pierwszej kolejce Ligi Narodów. Decydującą bramkę dla "Biało-czerwonych" zdobył Nicola Zalewski z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Zaledwie osiem minut potrzebowali "Biało-czerowni" aby objęć prowadzenie. Wszystko zaczęło się od dobrego odbioru Kacpra Urbańskiego w środku pola, potem Robert Lewandowski dograł do Sebastiana Szymańskiego, który znakomitym strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce.

Po straconej bramce ruszyli miejscowi i w 23. minucie na tablicy wyników pojawił się remis. Po rzucie wolnym piłkę na dalszy słupek posłał Robertson, a na raty Marcina Bułkę z bardzo bliskiej odległości pokonał McTominay

Po analizie VAR bramka nie została jednak uznana. Strzelec wyrównującego gola zagrał piłkę ręką i wciąż to podopieczni Michała Probierza pozostawali na prowadzeniu.

Dwie minuty przed przerwą rzut karny w polu karnym wywalczył Nicola Zalewski, a jedenastkę na bramkę zamienił Robert Lewandowski i "Biało-czerwoni" mieli już dwa gole przewagi.

Gospodarze wywalczyli remis w drugiej połowie

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. Po nieporozumieniu naszej defensywy do piłki dopadł Gilmour i pewnym uderzeniem pokonał Marcina Bułkę.

W 76. minucie Szkoci doprowadzili do wyrównania. Po błędzie w środku pola Jakub Piotrowskiego miejscowi przejęli piłkę, Ralston dograł na 5. metr do McTominaya, a ten trafił do bramki.

Nicola Zalewski zapewnił zwycięstwo

W siódmej minucie doliczonego czasu gry Nicola Zalewski został sfaulowany w polu karnym i arbiter ponownie wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na wapnie i zapewnił "Biało-czerwonym" zwycięstwo.

Szkocja - Polska 2-3 (0-2)

0-1 Sebastian Szymański (8)
0-2 Robert Lewandowski (43)
2-1 Billy Gilmour (46)
2-2 Scott McTominay (76)
2-3 Nicola Zalewski (90+7)

Szkocja: 1. Angus Gunn - 2. Anthony Ralston, 5. Grant Hanley, 6. Scott McKenna, 3. Andrew Robertson - 7. John McGinn, 8. Billy Gilmour (82, 18. Lewis Morgan), 23. Kenny McLean (71, 17. Ben Doak), 4. Scott McTominay, 11. Ryan Christie (71, 20. Ryan Gauld) - 9. Lyndon Dykes (71, 10. Lawrence Shankland).

Polska: 12. Marcin Bułka - 5. Jan Bednarek, 3. Paweł Dawidowicz, 14. Jakub Kiwior (46, 4. Sebastian Walukiewicz) - 19. Przemysław Frankowski, 10. Piotr Zieliński (82, 8. Jakub Moder), 20. Sebastian Szymański (82, 17. Bartosz Slisz), 7. Kacper Urbański, 21. Nicola Zalewski - 23. Krzysztof Piątek (72, 6. Jakub Piotrowski), 9. Robert Lewandowski (72, 16. Adam Buksa).

żółte kartki: Dawidowicz, Zalewski, Slisz.