2024-09-01 14:50:17

Wieczysta Kraków w hicie kolejki zremisowała z liderem!

W meczu na szczycie Betclic 2 ligi Wieczysta Kraków zremisowała z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1-1. Goście dzisiejszej potyczki pozostaną na pozycji lidera.

W pierwszej części spotkania lepiej prezentowali się przyjezdni i objęli prowadzenie w 27. minucie. Prawą stroną ruszył Jakub Apolinarski dograł w pole karne, a tam Jacek Góralski wystawił piłkę wprost do Jakuba Lisa, który umieścił piłkę w siatce.

Wieczysta zdołała odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Po zagraniu z lewej strony Daniela Sandovala piłkę ręką w polu karnym zagrał Kacper Łoś i arbiter wskazał na jedenasty metr.

Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Sandoval i na tablicy wyników pojawił się remis. W 42. minucie Wieczystą przed stratą drugiego gola uchronił jeszcze Antoni Mikułko, który wybronił zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę.

Po zmianie stron obie ekipy szukały okazji na zmianę rezultatu. Mimo kolejnych szans przyjezdnych bardzo dobrze w bramce spisywał się Antoni Mikułko. Po stronie Wieczystej próbowali m.in. Chuma czy Michał Feliks, jednak dużą bolączką podopiecznych Sławomira Peszko była przede wszystkim skuteczność.

Remis w tym starciu z pewnością nie zadowolił żadnej ze stron, natomiast na pozycji lidera pozostanie Pogoń-Grodzisk Mazowiecki. Wieczysta Kraków aktualnie plasuje się na trzeciej lokacie ze stratą trzech "oczek" do najwyższej lokaty.

0-1 Jakub Lis (27)
1-1 Daniel Sandoval (37-rzut karny)

Wieczysta Kraków: Mikułko - Brzęk, Mikołajewski, Pazdan, Pietrzak - Torres (80 Kiedrowicz), Trąbka (72 Swędrowski), Goku (80 Łysiak), Góralski, Sandoval (63 Danielak) - Chuma (63 Feliks)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Sydorenko - Łoś, Gajger, Noiszewski (65 Skowroński) - Apolinarski, Dias, Sommerfeld, Niski - Jaroń (65 Korczakowski), Odolak (76 Dzięgielewski), Lis (76 Bahonko)