2024-08-31 17:02:35

Sandecja Nowy Sącz pokonała KS Wiązownica! Goście grali w osłabieniu od pierwszej minuty

KS Wiązownica z porażką w Nowym Sączu (fot. KSZO/facebook)
KS Wiązownica przegrał z Sandecją Nowy Sącz 0-3. Kilka sekund po rozpoczęciu spotkania czerwoną kartkę zobaczył Grzegorz Janiczak.

Zaledwie kilka sekund po rozpoczęciu spotkania czerwoną kartką za faul w środku pola ukarany został Grzegorz Janiczak i praktycznie przez całe spotkanie podopieczni Valerija Sokolenko musieli sobie radzić w osłabieniu.

Gospodarze po raz pierwszy zagrozili w 10. minucie. Po bezpośrednim uderzniu z rzutu wolnego piłka przeszła jednak obok słupka.

Piłkarze Sandecji z każdą minutą coraz bardziej przejmowali inicjatywę i w 29. minucie kolejne ataki przyniosły oczekiwany rezultat. W pole karne wpadł Wiktor Kłos, a nieprzepisowo zatrzymał go Krzysztof Maślanka. Arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Rafał Walosztyński.

Po zmianie stron aktywnie do ofensywy ruszyli goście z Podkarpacia. W 50. minucie próbował głowkować Arkadiusz Kasia, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Miejscowi szybko ostudzili zapędy piłkarzy z Wiązownicy i siedem minut później prowadzili już 2-0. Po wrzutce z lewej strony celnie z bliskiej odległości głowkował Rafał Wolsztyński.

Pięć minut przed końcem spotkanie KS Wiązownica przed startą trzeciego gola uchronił Oskar Jeż, który znakomicie wybronił strzał Wiktora Kłosa. Gospodarze zamknęli wynik spotkania w doliczonym czasie gry. Celnie po ziemi przymierzył Rafał Wolsztyński i na koniec spotkania skompletował hat-tricka.

1-0 Rafał Wolsztyński (29-rzut karny)
2-0 Rafał Wolsztyński (57)
3-0 Rafał Wolsztyński (90+2)

Sandecja Nowy Sącz (skład wyjściowy): Polacek - Kowalik, Słaby, Rutkowski, Talar, Bryła, Skałecki, Kłos, Gołębiowski, Pietraszkiewicz, Wolsztyński

KS Wiązownica: Jeż - Morąg (72. J. Wójcik), Maślanka, Grabovskyi, Kordas, Janiczak, M. Wójcik (M. Kasia), Jaroch, Michalik (Mazur), Kitliński (72. Łazor), A. Kasia (Buńko)