2024-08-21 22:24:56

Stal Stalowa Wola prowadziła do przerwy, ale przegrała z Odrą Opole

Stal Stalowa Wola z kolejną porażką! (fot. Daniel Tracz/ Stal Stalowa Wola)
Stal Stalowa Wola mimo prowadzenia do przerwy wróci z Opola bez punktów. Gospodarze przejęli inicjatywę w drugiej połowie i zwyciężyli 2-1.

Już w 2. minucie po uderzeniu Kamila Wojtkowskiego z rzutu wolnego piłkę lecącą w śwatło bramki zdołali wybić obrońcy.

Niespełna dziesięć minut później bardzo groźną sytuacje po dalekim wyrzucie z autu wypracowali piłkarze Odry Opole. Dawid Wolny oddał strzał z okolicy szóstego metra w kierunku dalszego słupka, ale dobrze interweniował Adam Wilk.

W odpowiedzi po wrzutce Jakuba Kowalskiego na piąty metr fatalnie główkował Sebastian Strózik i piłka minęła bramkę. W 25. minucie oskrzydlającą akcję Odry wykończył Osipiak, ale strzelał zbyt lekko aby zaskoczyć Adama Wilka.

W 27. minucie piłka wpadła do bramki Stali Stalowa Wola. Jakub Bartosz zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Dawida Wolnego, który przełożył futbolówkę na lewą nogą, a później pokonał Adama Wilka. Gol nie został jednak uznany, ponieważ po analizie arbiter dopatrzył się spalonego.

Stal Stalowa Wola na prowadzeniu do przerwy

W 35. minucie dobrą decyzję o strzale zza szesnastki podjął Patryk Zucha i golkiper z problemami sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później precyzyjną wrzutkę posłał Jakub Kowalski a celnie pod poprzeczkę główkował Dominik Jończy i to Stalówka objęła prowadzenie.

Odra Opole przejęła inicjatywę w drugiej połowie

Po zmianie stron Odra ruszyła do odrabiania strat i dopięła swego w 55. minucie. Po wrzutce w pole karne z bliskiej odległości piłkę głową do bramki skierował Jiri Piroch.

W 61. minucie błąd w defensywie popełnił Jakub Banach,  piłkę przejął Oskar Zawada i w znakomitej sytuacji nie zdołał trafić w bramkę.

Sześć minut później gospodarze po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Kapitalnie z dystansu po ziemi przymierzył Adrian Łyszczarz, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

"Stalówka" w osłabieniu przez ostatnie 20 minut

Jakby kłopotów "Stalówki" było mało to w 71. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Łukasz Soszyński. Ostatnie 20 minut podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego musieli radzić sobie w osłabieniu.

W 78. minucie gospodarze byli bardzo blisko trzeciego trafienia. Adam Wilk świetnie interweniował po strzale głową Piotra Żemło, potem piłkarze Odry sygnalizowali jeszcze zagranie ręką Jakuba Banacha, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

W samej końcówce ruszyli jeszcze piłkarze Stali Stalowa Wola, ale nie zdołali już zmienić wyniku i to Odra Opole zanotowała drugie zwycięstwo w tym sezonie.

0-1 Dominik Jończy (35)
1-1 Jiri Piroch (55)
2-1 Adrian Łyszczarz (67)

Odra Opole: 30. Artur Haluch - 24. Jakub Szrek, 2. Piotr Żemło, 3. Jiří Piroch, 28. Artur Pikk - 17. Jakub Bartosz (60, 94. Konrad Nowak), 13. Adrian Purzycki (46, 5. Rafał Niziołek), 7. Adrian Łyszczarz (87, 47. Wojciech Błyszko), 33. Michał Osipiak (78, 8. Jordan Domínguez), 10. Maksymilian Banaszewski (60, 20. Oskar Zawada) - 16. Dawid Wolny.

Stal Stalowa Wola: 1. Adam Wilk - 87. Jakub Kowalski (80, 70. Bartosz Tomaszewski), 22. Jakub Banach, 27. Dominik Jończy, 4. Łukasz Furtak, 26. Patryk Zaucha - 7. Jakub Górski (76, 21. Michał Mydlarz), 30. Kamil Wojtkowski, 8. Łukasz Soszyński, 77. Kacper Chełmecki (71, 18. Cyprian Pchełka) - 11. Sebastian Strózik (76, 16. Krystian Lelek).

żółte kartki: Purzycki, Szrek - Soszyński, Furtak.
czerwona kartka: Łukasz Soszyński (71. minuta, Stal, za drugą żółtą).

Betclic 1. Liga - wyniki meczów 6. kolejki:

Tabela Betclic 1. Ligi:

Co tu dużo mówić. Pierwsza połowa świetna gra Stalówki. W drugiej połowie odłączyło baterie po drugiej bramce Odry. Finalnie wynik sprawiedliwy. Odra zagrała bardzo dojrzały futbol w 2 połowie i pokazała że doświadczenie 1 ligowca jest u nich dużo wyższe.

Free 2024-08-21 22:31:18

Pietrzykowski out, kilkanaście transferów a niema komu grać, niech idzie bawić się w managera gdzie indziej

Jojo 2024-08-21 22:32:14

Teraz Siedlce jak sobie strzela to remis.i potem 6 czapek raz po raz.dno i kupa mułu.

stw 2024-08-21 22:33:37

kolejna porazka kto by sie spodziewał chyba nikt ale ok my w tej lidze gramy turystycznie o tak zeby pokopac po zwiedzac stadiony miec w cv ze sie gralo w i lidze nasz cel jest inny awansowac z powrotem do 2 ligi tam nasze miejsce i to priorytet klubu tu w 1 lidze punkty sa nam nie potrzebne inni bardziej potrzebuja nam pkt moga przeszkodzic w awansie do 2 ligi wiec im mniej pkt tym lepiej dla nas he he he i jak to mowi znany biznesmen z torunia tadeo alleluja i do przodu po kolejna porazke po awans ;)

tytus 2024-08-21 22:37:25

zarząd do dymisji razem z trenem oraz luckiem i stasiem s. oraz starostą w*********** do san salvador nie marnować pieniędzy podatników pis won ze stalowej

Jala 2024-08-21 22:37:43

Bramkę strzela znowu obrońca po stałym fragmencie. Yeeee prawie wygraliśmy. Jest fajnie. Dobrze grali, starali się, super. Finalnie 3 pkt zostały w Opolu my wracamy do domu z niczym. Ważne że się starali. Gdyby ktoś nie skumał to sarkazm.

stw 2024-08-21 22:43:36

teraz jestem pewny ze z siedlcami tez przegramy w nastepoym meczu

~anonim 2024-08-21 22:47:37

Strózik weź chłopie idź do normalnej roboty. Jesteś gorszy od Żeliski a to sztuka.

~anonim 2024-08-21 22:49:54

Trener i tak szacun, że podpisał papiery na nowy sezon przy tym co mu zgotował Siembida. Nie wiem skąd wezmą kasę na 4 transfery. Nawet można kredyt wziąść. Nie wiem dlaczego Siembida uparł się na to aby koniecznie bilans finansowy był na 0.

Chłop z huty 2024-08-21 22:55:16

Druga liga za rok już pewna a potem pójdziemy za ciosem i awansujemy do trzeciej. Wrócimy skąd przyszliśmy.

Stalowiak 2024-08-21 22:55:40

po jaka cholere byl ten awans jak klub nie ma zadnych argumentow zeby to mialo sens ? po to awans zeby przegrywac mecz za meczem ? ten sezon jest stracony jaki sens awansowac i obrzydzic ludzia pilke ,zaraz tylko karnetowicze beda chodzic zeby sie nie zmarnowało a potem zostanie tylko garstka tych karnetowiczow ,bardzo szybko powroci marazm dla pilki w Stalowej i na trybunach bedzie 600-700 osob jak w 3 lidze ,ten awans to całkowita porazka i smrod sie bedzie ciagnał jeszcze dlugo po zakonczeniu tego smutnego sezonu

~anonim 2024-08-21 22:58:13

Pierwsza połowa super i naprawde ambitnie. Ale druga i później te zmiany kompletnie nic nie dały a wręcz totalny chaos, kogo wyście tutaj naciągali, a w wyniku braku umiejętności chlopak fauluje celowo w bocznym sektorze pod swoją bramką PARODIA . Przecież polecimy z tymi nasciaganymi dziećmi z tej ligi z rekordem najmniejszej liczby punktów !
Te dzieci to MAX, ALE TO MAX druga drużyna !
Może jeszcze Siedlce coś ukłujemy, a później już tylko dalej ogrywamy dzieci aby miały ładniejsze CV. To by było na tyle, przykre.

~anonim 2024-08-21 23:09:35

ale cienizna tu nie ma co pisac o utrzymaniu bo my nie wygramy w tej lidze nawet jednego meczu ,pobijemy rekord najmniejszej ilosci pkt w sezonie, ten awans był potrzebny jak snieg w maju

stalstw 2024-08-21 23:20:24

A kibice niech dalej oklaskują kolesi, którzy po awansie weszli na scenę i zawłaszczyli ją robiąc polityczną hucpę. Wszyscy którzyście z nimi śpiewali jesteście współwinni. Klub służy jako tuba propagandowa pewnej partii politycznej.
Spiker w sobotę znowu powie, że dziękuję sponsorom: Prezydent Miasta Stalowa Wola - ktoś to rozumie? To by znaczyło, że nasz Prezydent z własnych, ciężko zarobionych pieniędzy wspiera klub. Gdyby sponsorem było miasto, to przecież spiker nie wymieniałby prezydenta z imienia i nazwiska. Jest to rzecz niespotykana w skali kraju. Wszyscy zazdroszczą nam takiego włodarza. Wszędzie indziej to samorząd z pieniędzy podatników finansuje sport. Na koszulkach meczowych wkradł się w takim razie błąd, ponieważ nie zauważyłem głównego sponsora na piersi naszych zawodników.

~anonim 2024-08-21 23:25:12

Chyba w akcie desperacji będzie trzeba wygrzebać Śpiewaka z rezerw Motoru. Nic lepszego nie wymyślimy.

obserwator 2024-08-21 23:33:32

Nie trzeba daleko szukać. Dawid Wach z ŁKS Łowisko spokojnie dałby radę a być może byłby zbawieniem ataku? Warto też przyglądać się Ikelechiemu z Niska.

~anonim 2024-08-21 23:51:16

Czuję się krótko mówiąc oszukany i na pewno jest takich więcej ( nawet wśród sztabu szkoleniowego ).
Ale ten już slynny BILANS ........

~anonim 2024-08-22 00:39:58

Jończego może trzeba przekwalifikować na napastnika. Kiedyś wyszło ze Śpiewakiem.

~anonim 2024-08-22 01:55:20

Wyjaśniło się. Nie ma kasy na wypłaty. Piłkarze są zlewani, kasa nie jest na czas.

Obiecanki cacanki a głupiemu 2024-08-22 06:31:52

To dlaczego złote dziecko PiSu już im nie sypie ? :D

do powyżej 2024-08-22 08:39:36

Bo miasto ma w optymistycznym wypadku ponad 300 milionów długu.Szpital ponad 100.Czego jeszcze jeden z drugim nie rozumiecie?Tak się kończy życie na kredyt,złodziejstwo pisiaków i nepotyzm w spółkach miasta.

Erikson 2024-08-22 09:12:08

Strozik kapitalnie, jak co mecz. Z 5 metrów główkuje jakby bramka była przesunięta w prawą stronę. Nawet na Siare jesteś chłopie za słaby. Zresztą Iwao dużo lepszy grajek. Na plus Wilk, Kowalski, Jończy i Wojtkowski. Irek mógłby troszkę lepiej zareagować w związku z Soszynskim. Kwestią czasu była ta druga żółta kartka dla niego.

Mm 2024-08-22 09:58:36

Anonim po to bilans na zero lub delikatnie ujemnym żeby Stal mogła grać w 2 lidze a nie okręgowej

~anonim 2024-08-22 10:27:56

Ten Pchełka to co to za wynalazek?Przecież na pobliskiej wiosce lepszego znajdzie!

1938 2024-08-22 10:30:26

Panie prezesie-kierowco my chcemy mega transfery.

Rafał W. 2024-08-22 10:35:33

Jak to leciało kochani kibice? Południa Panem Jest - ....i wy teraz odpowiadacie, a i pamiętajcie na kogo głosować.
Pozdrawiam

~anonim 2024-08-22 11:03:57

Według piłkarzy nie ma nawet obecnie kasy na wodę w klubie.

Leszek 2024-08-22 11:13:05

Chamy wsiowe wrócą skąd niechcąco przyszli. Sral stalowa Wola, wasze miejsce to najwyżej 2 liga.

Free 2024-08-22 12:25:08

Przed finałem baraży mówiłem do brata że awans będzie gorszy niż spadek do trzeciej ligi

Jan 2024-08-22 12:33:14

Siembida i Pietrzykowski kiedy wreszcie sie ogarniecie ? co wy wyprawiacie ? skad wy bierzecie tych zawodnikow ? zmiencie menagerow i to pilnie !!!!!!

~anonim 2024-08-22 12:35:36

Skąd chcesz tych zawodników jak w klubie kasa jest pusta nie ma nawet na wodę, Dobry piłkarz w 1 lidze zarabia 40 tyś na miesiąc my takich pieniędzy nie mamy.