2024-08-21 18:08:56

KS Wiązownica przegrał na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

KS Wiązownica przegrała 2-1 w Ostrowcu Świętokrzyskim z miejscowym KSZO w meczu 4. kolejki 3. Ligi gr. IV!

Podopieczni trenera Valeriya Sokolenko bez kolejnych punktów! Zawodnicy KS-u Wiązownica w kiepskich nastrojach wracać będą do domu z wyjazdowego spotkania przeciwko KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a więc drużyny niepokonanej jak dotąd w lidze w sezonie 2024/2025.

Dobrze spotkanie to rozpoczęła drużyna gości. Mimo widocznej przewagi, zawodnicy z Wiązownicy nie stworzyli jednak w pierwszym kwadransie zbyt wielu klarownych, stuprocentowych okazji.

Ta nadeszła jednak niespełna minutę później, kiedy na prowadzenie przyjezdnych wyprowadził Kornel Kordas.

Po straconej bramce KSZO przejęło na chwilę inicjatywę, oddając kilka groźnych strzałów. Po kilku minutach, bądź co bądź, dobrej gry w obronie goście byli w końcu w stanie nieco wyrównać obraz meczu i do przerwy, schodzili prowadząc - po trzeba przyznać bardzo dobrej grze drużyny gości.

KS Wiązownica mogła i powinna podwyższyć swoje prowadzenie, ale zawodnicy przyjezdni wykazali się sporą nieskutecznością.

Niespełna dziesięć minut po powrocie na boisko gospodarze wyrównali, a konkretnie zrobił to Łukasz Mazurek, egzekwując pewnie "jedenastkę" po dość kontrowersyjnym i niejednoznacznym "faulu" bramkarza gości.

Mimo kilku groźnych sytuacji z obu stron, żadnej z drużyn nie udało się przechylić wyniku tego meczu na swoją stronę... Aż do doliczonego czasu gry, gdy 97. minucie sędzia zawodów podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny dla KSZO! Trzeba dodać, jeszcze bardziej kontrowersyjny od tego z 53. minuty! Mocno z tą decyzją nie zgadzał się asystent trenera gości, Hubert Kasia, który ukarany został czerwoną kartką.

Karnego wykorzystał Dominik Pisarek i gospodarze mogli cieszyć się ze swojego trzeciego zwycięstwa w sezonie! Przyznać jednak trzeba, że w wygranej tej mocno pomogły "kontrowersyjne" decyzje sędziego, który w drugiej połowie nie zapanował nad boiskowymi wydarzeniami.

0-1 Kornel Kordas (16.)
1-1 Łukasz Mazurek (53. - karny)
2-1 Dominik Pisarek (90+7. - karny)

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Kot - Łazarz, Domagała, Mężyk, Brągiel, Nowak, Kafel, Morys, Kot, Mazurek, Zimnicki
KS Wiązownica: Jeż - Tonia, Grabovskyi, Kordas, Morąg, Janiczak, Jopek, Jaroch, Michalik, Kitliński, Kasia
Sędziował: Maciej Kuropatwa