2024-08-21 15:01:55

Sandecja Nowy Sącz rozbiła Czarnych Połaniec!

Sandecja Nowy Sącz zdemolowała Czarnych Połaniec (fot. A. Maraś/Sandecja Nowy Sącz)
Sandecja Nowy Sącz nie dała szans Czarnym Połaniec w meczu rozpoczynającym 4. kolejkę Betclic 3 ligi. Gospodarze zwyciężyli aż 6-0, a hat-tricka skompletował Rafał Wolsztyński.

Po spadku Sandecja Nowy Sącz od początku udowadnia, że jak najszybsciej chce wrócić do 2 ligi. Po pierwszym spotkaniu 4. kolejki podopieczni Łukasza Mierzejewskiego objęli fotel lidera.

Gospodarze otworzyli wynik już w 5. minucie. Po niedokładnym wybiciu bramkarza, Łukasz Wolsztyńśki znalazł się w idealnej sytuacji, ale trafił w słupek. Przy dobitce nie pomylił się już Daniel Pietraszkiewicz i gospodarze objęli prowadzenie.

Chwilę później mogło być 2-0, ale tym razem sutecznością nie popisał Wiktor Kłos po dograniu Łukasza Wolsztyńskiego wzdłuż bramki.

Dominacja Sandecji i niewykorzystany rzut karny

Gospodarze nie zwalniali tempa. W 18. minucie w obrębie "szesnastki" sfaulowany został Daniel Pietraszkiewicz i arbiter wskazał na wapno. Ze strzałem Rafała Wolsztyńskiego poradził sobie jednak Wieczerzak.

Goście odpowiedzieli w 36. minucie.  Uderznie Szymona Salamona najpierw zostało zablokowana, a potem piłka trafiła pod nogi Michała Banika. Dobrze interweniował jednak Martin Polacek. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy znów w polu karnym próbował strzelać Banik, ale tym razem jego uderzenie było dalekie od ideału.

Hat-trick Łukasza Wolsztyńskiego

Pięć minut po zmianie stron Sandecja Nowy Sącz podwyższyła prowadzenie. Z bliskiej odległości uderzył po ziemi Piotr Kowalik i piłka pod nogami bramkarza wpadła do siatki.

Niespełna sześć minut później miejscowi prowadzili już 3-0, a tym razem skuteczność w końcu dopisała Rafałowi Wolsztyńskiemu. Wilczyński wyłożył futbolówkę na piąty metr, a napastnik "Sączersów" tym razem już się nie pomylił.

W 72. minucie Rafał Wolsztyński miał już na swoim koncie dublet. W sytuacji sam na sam z bramkarzem, pewnym uderzeniem po ziemi podwyższył na 4-0.

Czerowna kartka i 6-0!

Sandecja dominowała a dodatkowo w 74. minucie Czarni Połaniec musieli radzić sobie w osłabieniu. Damian Bawor za drugą żółtą kartkę opuścił boisko. W 85. minucie po wrzutce z wolnego celnie główkował Łukasz Wolsztyński i zapisał na swoje konto trzecie trafienie.

Kompletnie rozbita drużyna Czarnych Połaniec w końcówce przyjęła jeszcze jedną bramką. W 88. minucie arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym i po raz drugi wskazał na wapno. Tym razem do jedenastki podszedł Mikołaj Kwietniewski i przypieczętował wynik spotkania 6-0!

1-0 Daniel Pietraszkiewicz (5)
2-0 Piotr Kowalik (50)
3-0 Rafał Wolsztyński (56)
4-0 Rafał Wolsztyński (72)
5-0 Rafał Wolsztyński (85)
6-0 Mikołaj Kwietniewski (89-rzut karny)

Czerwona kartka: Damian Bawor (74. za dwie żółte)

Sandecja Nowy Sącz (skład wyjściowy): Polacek - Kowalik, Słaby, Rutkowski, Talar, Bryła, Skałecki, Pietraszkiewicz, Kwietniewski, Kłos, Wolsztyński

Czarni Połaniec (skład wyjściowy): Wieczerzak - Bakowski, Chmielowiec, Bawor, Smoleń, Kierys, Kałaska, Banik, Kramarz, Kardyś, Salamon