2024-08-18 16:54:00

Strug Tyczyn nieznacznie uległ Orłowi Przeworsk

Sporo emocji dostarczył mecz 3 kolejki IV ligi podkarpackiej w Tyczynie. Oba zespoły na przemian wychodziły na prowadzenie i odrabiały straty zaś wynik rozstrzygnął się w końcówce. O zwycięstwie Orła zadecydowała skuteczność z rzutów karnych.

Zmagania zostały poprzedzone minutą ciszy ku pamięci Tomasza Stybaka i Franciszka Smudy.

Goście mogli rozpocząć pojedynek od mocnego uderzenia. Do zagrania z głębi dopadł Michał Daniel, który posłał piłkę nad poprzeczką. Miejscowi odpowiedzieli w 11. minucie, Mateusz Rejowski dograł do Mateusza Prokopa, jego strzał zdołał zablokować jeden z obrońców.

Strug rozegrał rzut rożny i... stracił gola. Na bramkę gospodarzy ruszył Daniel i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Spotkało się to z protestami niektórych kibiców gospodarzy, którzy dali temu upust w komentarzach.

Po chwili podopieczni Patryka Brody mogli prowadzić 2-0, gospodarzy uratował Kamil Kowal. W 20. minucie na trybunach rozległ się jęk zawodu. Na samotną akcję zdecydował się Jakub Witkowski, jego próba nieznacznie minęła cel.

Ekipa z Przeworska szukała swoich szans po zagraniach za plecy obrońców rywali. Po jednym z nich okazję miał Patryk Zygmunt, po jego uderzeniu futbolówka powędrowała obok bramkarza oraz słupka.

Zawodnicy Grzegorza Opalińskiego mogli się cieszyć z wyrównującego gola w 32. minucie. Matthew Korziewicz skapitulował, gdy efektownie do strzału złożył się Prokop.

Przed zmianą stron goście ponownie mogli wyjść na prowadzenie, strzał Artura Góraka trafił wprost w Kowala i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1-1.

Gospodarze zaliczyli świetne otwarcie drugiej połowy. Rejowski zagrał wzdłuż bramki a Prokop na raty zdobył swojego drugiego gola. Miejscowi poszli za ciosem i byli bliscy zdobycia trzeciej bramki- strzał Patryka Mendonia sparował Korziewicz na rzut rożny.

Po godzinie gry zrobiło się 2-2. Patryk Zygmunt pognał prawą stronę i strzałem po długim słupku pokonał Kowala. Goście wrzucili wyższy bieg i kolejna bramka wisiała w powietrzu. Na posterunku był Kowal, który obronił uderzenie Patryka Brody.

Z czasem do głosu doszli piłkarze z Tyczyna. Ze strzałami Bartosza Góry i Mendonia poradził sobie golkiper Orła i wydawało się, że więcej goli w tym meczu nie będzie.

Tak się jednak nie stało. W 84. minucie Arkadiusz Tomasiewicz odgwizdał faul na jednym z przeworskich piłkarzy w polu karnym rywali. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Rafał Surmiak

Ambitnie grający Strug miał rzut karny w doliczonym czasie. Intencje Rejowskiego wyczuł Korziewicz i komplet punktów pojechał do Przewroska.

0-1 Michał Daniel (13)
1-1 Mateusz Prokop (32)
2-1 Mateusz Prokop (46)
2-2 Patryk Zygmunt (60)
2-3 Rafał Surmiak (85-rzut karny)

Strug Tyczyn: Kamil Kowal- Przemysław Rembisz, Konrad Zabawa, Michał Gida, Patryk Mendoń (86. Krzysztof Haber), Wojciech Lisowicz- Adrian Wrona (60. Kacper Benc), Jakub Witkowski (65. Bartosz Góra), Mateusz Prokop (83. Jakub Ślączka), Mateusz Rejowski- Mateusz Jędryas
Orzeł Przeworsk: Matthew Korziewicz- Artur Gurak, Damian Jędryas, Bartosz Markiewicz, Sebastian Pikuła- Mateusz Kocur (62. Sylwester Kielich), Rafał Surmiak, Jakub Tabor (65. Patryk Broda), Patryk Zygmunt, Tomasz Majba (58. Szymon Kiełbicki)- Michał Daniel.

Sędzia: Arkadiusz Tomasiewicz
Żółte kartki: Patryk Mendoń (8-faul), Mateusz Jędryas (35-faul) - Rafał Surmiak (33-niesportowe zachowanie), Patryk Broda (35-niesportowe zachowanie), Daniel Jędryas (61-faul), Sylwester Kielich (86-faul), Patryk Zygmunt (88-faul), Matthew Korziewicz (90+-faul).