2024-08-14 19:48:19

Izolator Boguchwała rozbił Strug Tyczyn! Hat-trick Mateusza Bieńka

Strug Tyczyn z drugą porażką w tym sezonie (fot. Konrad Kwolek)
Izolator Boguchwała nie dał szans Strugowi Tyczyn. Gospodarze zwyciężyli aż 5-2, a beniaminek z Tyczyna poniósł drugą porażkę na początku sezonu.

Zaledwie 9. minut po rozpoczęciu spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Podanie z prawego skrzydła od Jakuba Lorenca wykorzystał Mateusz Bieniek i wturlał piłkę do pustej bramki. W 22. minucie było już 2-0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Mateusz Bieniek. Po podaniu za linię obrony przymierzył z okolicy 14. metra w kierunku dalszego słupka.

Cztery minuty później Izolator Boguchwała podwyższył prowadzenie. Golkipera rywali mocnym uderzeniem pokonał Jakub Lorenc.

Dominacja "Izolacji" i hat-trick Mateusza Bieńka

W 36. minucie futbolówka wpadła do bramki strzeżonej przez Dybskiego, ale wcześniej arbiter dopatrzył się salonego.

Zaledwie minutę później Mateusz Bieniek skompletował hat-tricka. Zawodnik pozyskany z Błętkitnych Ropczyce posłał płaski strzał, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 4-0.

Dwa gole dla Strugu Tyczyn po zmianie stron

Po zmianie stron do głosu doszli piłkarze Strugu Tyczyn. Po wrzutce futbolówkę głową do siatki skierował Konrad Zabawa. Później piłka znów wpadła do siatki Dybskiego, ale ponownie arbiter dopatrzył się spalonego. Chwilę później bramkarz "Izolacji" znakomicie interwniował po strzale głową jednego z zawodników gości.

W 67. minucie Konrad Kowal stanął oko w oko z bramkarzem, po jego strzale piłka odbiła się od dwóch słupków i po raz piąty wpadła do bramki Strugu Tyczyn. Dwie minuty przed końcem spotkania odpowiedzieli jeszcze podopieczni Grzegorza Opalińskiego. Wojciech Lisowicz uderzeniem z półwoleja zza pola karnego zamknął wynik spotkania.

1-0 Mateusz Bieniek (9)
2-0 Mateusz Bieniek (22)
3-0 Jakub Lorenc (26)
4-0 Mateusz Bieniek (37)
4-1 Konrad Zabawa (56)
5-1 Konrad Kowal (67)
5-2 Wojciech Lisowicz (88)

Izolator Boguchwała (skład wyjściowy): Dybski - K. Wilk, Lusiusz, Gajdek, Kontrabecki, M. Wilk, Walas, Frydrych, Bieniek, Kowal, Lorenc
Strug Tyczyn (skład wyjściowy): Kowal - Witkowski, Mendoń, Gida, Rembisz, Wrona, Prokop, Nieckarz, Bomba, Cholewa, Jędryas