2024-08-11 19:18:39

Sokół Sieniawa pokonał Sokoła Kamień. Wynik rozstrzygnął się w końcówce

Sokół Sieniawa ze zwycięstwem na inaugurację rozgrywek w 4 lidze (fot. Sokół Sieniawa)
Sokół Sieniawa pokonał Sokoła Kamień 2-1 na start czwartoligowych rozgrywek. Zwycięską bramkę dla przyjezdnych zdobył w 89. minucie Krystian Basznianin.

Na start rozgrywek w 4 lidze podkarpackiej Sokół Kamień podejmował spadkowicza z Sieniawy. Pierwsza część spotkania była dość wyrównana bez wyraźniej przewagi którejś ze stron, a obie ekipy na przerwę schodziły z jednobramkową zaliczką.

W 30. minucie w pole karne miejscowych lewą stroną wpadł Aleks Kopcio i został nieprzepisowo zatrzymany.  Arbiter bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Intencję Mateusza Padiaska wyczuł Siudak, jednak strzał był na tyle precyzyjny, że wpadł tuż przy prawym słupku bramki i Sokół Sieniawa objął prowadzenie.

Chwilę później celnie bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Simon Mazur, ale znakomitą interwencją w bramce popisał się golkiper z Sieniawy.

Pierwsza połowa na remis

Tuż przed przerwą miejscowi dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Precyzjną wrzutkę z prawej strony posłał Smusz, a Maciej Rurak celnie główkował przy bliższym słupku.

W drugą połowę z dużym animuszem weszli piłkarze Sokoła Kamień. W dobrej sytuacji znalazł się wyróżniający od początku spotkania Kacper Karcz, ale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz rywali.

Później kolejną dogodną okazję zmarnował Wiktor Łuczyk, a do kolejnej interwencji bramkarza zmusił Zwolski, który zszedł do środka, przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył na bramkę. Kolejny raz górą był golkiper rywali.

Zwycięski gol Krystiana Basznianina w samej końcówce

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 89. minucie. Ładną kombinacyjną akcję Sokoła Sieniawa wykończył Krystian Basznianin. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, ale ostatecznie wpadła do siatki. Tym samym pojedynek dwóch Sokołów rozstrzygnął się na korzyść spadkowicza z 3 ligi.

0-1 Mateusz Padiasek (30-rzut karny)
1-1 Maciej Rurak (45)
1-2 Krystian Basznianin (89)