2024-08-10 19:42:00

KS Wiązownica pokonała Podhale Nowy Targ

KS Wiązownica pokonała Podhale Nowy Targ 3-1. Goście atakowali, ale to gospodarze byli skuteczniejsi. Na stadionie była karetka.

Michał Kitliński już w szóstej minutcie dał prowadzenie KS Wiązownica w meczu z Podhalem Nowy Targ. Piłkę z narożnika pola karnego wrzucił Arkadiusz Kasia, a nowy nabytek gospodarzy mocnym strzałem pokonał Macieja Styrczule. Po tej bramce inicjatywę przejęli podopieczni Tomasza Kuźmy. Po jednej z akcji piłka po strzale piłkarza Podhala trafiła w słupek. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 1-0.

Podhale atakowało, ale zdobyło tylko jedną bramkę

Po zmianie stron wciąż w ataku byli goście i w 58. minucie do wyrównania doprowadził wprowadzony po przerwie Bartosz Kurzeja. Dwanaście minut później Kornel Kordas zdobył drugą bramkę dla KS Wiązownica po dośrodkowaniu Grzegorza Janiczaka. Goście nie ustawali w atakach, ale zwycieską bramkę zdobyli piłkarzem Valeriego Sokolenko. Po prostopadłej piłce od Janiczaka w sytuacji sam na sam znalazł się Szymon Jopek i ustalił wynik meczu na 3-1.

Karetka na stadionie

Warto dodać, że kilka minut wcześniej po zderzeniu głową z Patrykiem Kapuścińskim boisko musiał opuścić kapitan gospodarzy - Maciej Tonia. Na stadion została wezwana karetka, ale po badaniach okazało się, że nic groźnego nie dolega 25-letniemu zawodnikowi.

1-0 Michał Kitliński (6)
1-1 Bartosz Kurzeja (58)
2-1 Kornel Kordas (70)
3-1 Szymon Jopek (89)

KS Wiązownica: Jeż - Tonia (85. Wójcik Mateusz), Kapuściński, Grabovskyi, Kordas, Janiczak, Jopek, Jaroch (61. Morąg), Michalik (89. Omuru), Kitliński, Kasia (89. Wójcik Jakub)

Podhale Nowy Targ: Styrczula - Kozarzewski (72. Miroshnyk), Michota, Salak, Rubiś (72. Ustupski), Nowak (85. Niedziałkowski), Vaclavik, Seweryn, Hamed (46. Kurzeja), Giel, Purcha (90. Marek)