2024-08-04 19:08:13

Pogoń-Sokół Lubaczów przegrała z Podhalem Nowy Targ

Beniaminek z Lubaczowa (biało-niebieskie stroje) na inaugurację 3 ligi musiał uznać wyższość Podhala Nowy Targ (fot. Bartłomiej Młodowiec / Pogoń-Sokół Lubaczów)
Pogoń-Sokół Lubaczów przegrała z Podhalem Nowy Targ 1-3 w meczu 1. kolejki 3. ligi gr. IV!

Swój historyczny debiut na poziomie rozgrywek 3. ligi gr. IV Pogoń-Sokół Lubaczów zaczęła dobrze. Gospodarze na boisku starali się dyktować swoje warunki, jednak przyjezdni z Nowego Targu nie pozostawali dłużni.

Szczególnie widoczny w drużynie Podhala był w pierwszych minutach Bartłomiej Purcha, który "nękał" defensywę gospodarzy agresywnym doskokiem i potrafił odnaleźć się w sytuacjach strzeleckich.

Goście wyraźnie przejęli inicjatywę na boisku w okolicach 30 minuty i zdecydowanie potrafili wykorzystać swoją przewagę i w tym, niezwykle korzystnym dla siebie fragmencie zdobyli dwie bramki!

Pierwszą z nich, w 29. minucie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Łukasz Seweryn

Niespełna dziesięć minut później dobrą, przebojową akcję lewą stroną boiska przeprowadził Arkadiusz Nowak, a wykończył ją strzałem z "wycofanej futbolówki" Bartłomiej Purcha!

Po przerwie to gospodarze odważniej zaatakowali, chąc szybko odwrócić losy meczu. Opłaciło się to, gdyż już w 55. minucie, bramkarza przyjezdnych pokonać mógł z rzutu karnego Kacper Rop. "Jedenastkę" wybronił jednak świetnie Maciej Styrczula

Niespełna minutę później odbite przez bramkarza gości uderzenie dobił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Oskar Majda, zdobywając bramkę kontaktową.

Dziesięć minut później "kropkę nad i" postawili jednak goście, a to za sprawą kolejnego w tym meczu trafienia Bartłomieja Purchy

Gospodarze nie zdołali już odpowiedzieć i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść Podhala Nowy Targ.

0-1 Łukasz Seweryn (29)
0-2 Bartłomiej Purcha (39)
1-2 Oskar Majda (56)
1-3 Bartłomiej Purcha (69)

Pogoń-Sokół Lubaczów (skład wyjściowy): Hajduk - Gul, Król, Rębisz, Dziadosz, Grabowski, Roslyakov, Rusian, Guedes, Jezierski, Duda

Podhale Nowy Targ (skład wyjściowy): Styrczula - Salak, Seweryn, Vaclavik, Purcha, Hamed, Rubiś, Kozarzewski, Michota, Nowak, Giel

Betclic 3. Liga gr. IV - wyniki meczów 1. kolejki:

Tabela Betclic 3. Ligi gr. IV:

Czyli tak jak mówili, idą na awans;)

hehe 2024-08-04 20:04:14

Miał być awans Pogoni do 2 ligi ? porażka ? coś tu nie gra . Tak nie gra bo to 3 liga a nie dworowa liga 4 wojewódzka !! będziecie przegrywać mecz za meczem, na tej lidze zęby wybiła Wieczysta z Krakowa a nie jakieś małomiejski klubik z Lubaczowa

~anonim 2024-08-04 20:04:45

To była miazga i twarde zderzenie z III ligą. Żadnego pomysłu na otwarcie gry i wyjście spod pressingu tylko laga do przodu. Podhale inny poziom, szczególnie w organizacji gry. Wiadomo, że to dopiero pierwszy mecz, ale różnica pomiędzy oboma zespołami ogromna, pomimo wyniku tylko 1:3 i jeszcze zmarnowanego karnego.

~anonim 2024-08-04 20:06:36

Podhale cudem w tamtym roku się utrzymało i pokazało kandydatowi do ,, awansu ,, miejsce w szeregu. Życzę utrzymania, bo niewiele jest osób wyciąga kase z własnej kieszeni na sponsorowanie piłki. Jesteście jednym z potencjalnych spadkowiczów. Nie wiem skąd takie przeświadczenie, że będzie awans, chyba wynikało to z kompletnej niewiedzy o realiach 3 ligi ludzi , którzy tak twierdzili.

Gabi 2024-08-04 20:12:53

Wcale mnie ta porażka nie dziwi , będzie walka nie o awans a o utrzymanie .

Robson 2024-08-04 20:27:11

Sprowadzili ich na ziemię :))) Może przestaną bujać w obłokach :) Trzecia liga to nie to samo co czwarta , zimny prysznic polecam :)

luba 2024-08-04 20:28:57

Wszyscy się martwią o Pogoń - spokojnie, byłem na meczu, wielkiej różnicy takiej nie było, po prostu Podhale w tym dniu było lepsze
Szkoda że nie grał kontuzjowany zebrzydowski.
Zobaczymy co pokażą dalej,
Tu trzeba jednej zmiany - trener z wyższej półki.

Alfa 2024-08-04 20:32:18

Niech kupią jeszcze z 8 dodatkowych w okienku kadra 40sztuk każdy tylko dla hajsu , skończą się pieniądze będzie b klasa .

Roman 2024-08-04 20:33:22

Poziom centralny-3liga...wy się zastanawiacie co piszecie?

Elo 2024-08-04 20:33:48

Do listopada się zgrają

~anonim 2024-08-04 20:36:38

Romek gdzie wyczytałeś o tym poziomie centralnym?

Wisłoka 2024-08-04 20:39:29

Witamy w III lidze gdzie jakieś smieszne a dokładniej mówiąc nie poważne podhale was bije.... ps. Do zobaczenia w Lubaczowie ;)

~anonim 2024-08-04 20:45:53

A co na to niejaki j.w. ale ten prawdziwy ?

xx 2024-08-04 20:50:14

J.w.przestal się bawić w kotka i myszkę.
Spotkałem go na stadionie.

OK 2024-08-04 20:54:53

to żaden historyczny mecz bo Lubaczów już grał na tym 4 poziomie ligowym obecnie nazywanym 3 liga

Anonim 2024-08-04 20:56:54

Haha jak tam dziadki z Lubaczowa już śpicie po meczu

jks 2024-08-04 21:06:36

szybko skończuło sie rumakowanie

Bob 2024-08-04 21:33:11

Welcome to the Jungle.
Pozazdrościć jedynie widowni. Nic więcej. No może trochę kasy.

mezo 2024-08-04 21:34:03

Niw da się ukryć że Podhale było lepsze i pokazało miejsce w szeregu Pogoni

~anonim 2024-08-04 21:43:38

No i balonik pękł. Szybko wrócą tam skąd przyszli, czyli do okregowki. 2-3 lata, sponsor się zawinie i marzenia o wielkie piłce w Lubaczowie pękną niczym bańką mydlana

Kuk 2024-08-04 21:47:54

To było do przewidzenia pół składu z Krosna którzy byli za słabi na trzecią ligę,daeno o tym pisałem.

kibic podkarpacki 2024-08-04 21:58:02

No tak to jest jak druzyna budowana z godziny na godzinę....

~anonim 2024-08-04 22:18:29

Panowie ale co może osiągnąć trener który jedynie co widział to A klasę i pewnie oprócz Lubaczowa więcej nie zobaczy wyzysz lig nawet okręgówki Układy układziki

~anonim 2024-08-04 22:19:18

Wszyscy w klubie uwierzyli w awans. Od trenerów, prezesow po zawodników. Wystarczyło popytac tu i ówdzie. Sorry, ale taki brak pomysłu jaki zaprezentowali. Ktoś to trenuje? Jakie otwarcie gry mialo być? Pressem Podhale was zamykało. Budzimy się, a nie bujanie w obłokach. Trenujecie tam coś?

Luba 2024-08-04 22:28:12

Zero pomysłu na grę od budowanie drużyny trzeba było zacząć od trenera. 3 bramki to najmniejszy wymiar kary.

Iiik 2024-08-04 23:07:42

Wiem, że to dopiero pierwszy mecz i pewnie się rozkręca, ale budowanie drużyny powinny zacząć od wymiany trenera.
Z całym szacunkiem Konrad, ale to nie twój poziom.

ad j.w. 2024-08-04 23:14:33

gdzie jesteś?co taka cisza?smutne ,ale prawdziwe walka o utrzymanie was czeka.

~anonim 2024-08-04 23:25:48

Kupcie im szczelby i niech idą na wojnę mają blisko, rzut beretem, a nie bedą się kopać po czołach. Sparingi nigdy nie odzwierciedlali tego co liga. Ale podnieta była wielka. A tu zonk przyjechały cieniasy co mało nie spadły w tamtym sezonie z ligi i pokazali miejsce w szeregu. Taki dziadek Giel to w 70 minucie już rękawami oddychał. Aby zbudować w miarę dobrą drużynę to potrzeba co najmniej 2-3 lat i co roku wymieniać najsłabsze ogniwa lepszymi. Ale z tego szrotu co grał to dobrej drużyny się tak szybko nie zrobi. Tam większa połowa grajków i trener nie nadają się na tą ligę

Czuwaj King 2024-08-04 23:59:41

To jest mój dzień wieśniaki z kaczych dołów wyłapały po japie p*******lone napinacze haha j*****c was bogacze

Ligowiec 2024-08-05 00:01:05

Doping jak na b klasie grupy meneli próbują sklejać czyjeś piosenki ale spoko jeszcze z 2 porażki i będzie połowa stadionu już nie mówię że nigdzie obsrancy nie pojadą

gazda 2024-08-05 06:25:59

Brawo gazdowie. Cepry na kolanach

xx 2024-08-05 06:44:09

Czytam te komentarze wasze to normalne śmiać się chce.
Jeszcze dobrze się sezon nie zaczął,a tu wszyscy kraczą.
Każdy myśli że jeden zespół będzie cały życie wygrywał.
Będziemy oceniać po rundzie jesiennej.
To tylko sport.

anonim 2024-08-05 06:49:50

I co wsioki zeszli na ziemię .Nosem mieliscie wciągnąć ta ligę.Przyjedzie Skawina w nastepnej kolejce i wam znowu dołoży i tak jak pisałem po 4 kolejkach bedziecie w czarnej d*****e i zacznie sie panika i szukanie trenera.

~anonim 2024-08-05 07:20:39

Biorą każdego słabego. Zero wiedzy o zarządzaniu. Szkoda waszej kapusty na wyrzucanie pieniędzy
Trener wyglądał jak komik w cyrku w trakcie meczu

~anonim 2024-08-05 07:32:38

Taki skład... Co wy robicie, że to nie odpaliło ze słabym Podhalem

MQ 2024-08-05 07:33:28

Ale jest uciecha dla hejterów :D dobrze, że sezon ma 34 a nie 1. kolejkę. Może "znafcy" i "łeksperci" wyjaśnią jak się buduje klub, w końcu "ich drużyny" rządzą i dzielą w świecie futbolu, a mają na to sporo czasu :)

Zapiszemy to :)

~anonim 2024-08-05 07:59:28

Do MQ chłopie przecież ta kadra nie jest gotowa na 3 ligę z tymi pseudo trenerami i ludźmi którzy zarządzają tym klubem. Zero pomysłu na pierwszy mecz u chłopów gdzie większość grała wyższych ligach? Pogoń to beniaminek z nazwy tylko, gracie zle i fatalnie podobnie jak to było w IV lidze gdzie cała liga była bardzo słaba. Znafcą jesteś Ty i tamci co zarządzają. Zero przygotowania fizycznego, taktycznego czy rywala (brak wiedzy) a o głowie nawet nie mówię więc tutaj oprócz kasy nie zgadza się nic.

Kibic 2024-08-05 08:12:37

Dokładnie 4 liga awans dopiero w ostatniej kolejce zapewniony i to tylko dlatego że łancut i cosmos złożyli broń bo wiedzieli ze nie będzie kasy bo w pewnym momencie było już 8 punktów straty do lidera normalna drużyna która chce awansować nie trwoni tyle punktów. W trzeciej będziecie chłopcem do bicia a czas pokaże czy się utrzymacie

xx 2024-08-05 08:19:38

Jedna rada dla sponsora Pogoni Lubaczów.
Jeśli Pogoń ma awansować lub się utrzymać,to radzę - zmiana trenera i nic więcej.
Konradt jest za słaby na 3 ligę, koniec, kropka.

Brabur 2024-08-05 08:26:43

Pierwszy mecz w plecy a panowie z wielkich miast już dostają orgazmów. Spokojnie, liga długa i ciężka więc punkty zgubią nawet najlepsze drużyny z tej ligi. Nie piszcie też tych bzdur o awansie do 2 ligi bo każdy kto odrobine zna się na piłce to wie jak ciężko wyjść z tej ligi, pokazała to historia np. (wieczysta, stal, resovia).

~anonim 2024-08-05 08:31:05

Żaden wojskowy nie będzie dobrym trenerem. Wojsko to stan umysłu i każdy o tym wie

~anonim 2024-08-05 08:31:07

~anonim 2024-08-05 08:31:10

Jaro 2024-08-05 09:21:52

Ja powiem inaczej , tam jest ..... za dużo Trenerów ! Byłby Trener i asystent to by inaczej wyglądało a tam wszyscy rządzą i wszyscy uważają że mają racje !!!!!

xx 2024-08-05 09:35:52

Do jaro
Kolega,tu masz rację i to dużo rację
Zawodnicy przy tyłu trenerów glupieja.
Ale cały czas mówię i to jeszcze przed sezonem, że Wójtowicz jest za słaby na 3 ligę.

~anonim 2024-08-05 09:44:01

Tam nie ma pół trenera. Przecież każdy tam trafił przez OLX. Pogoń to sztuczny twór jak hmm Radunia Stężyca?

~anonim 2024-08-05 09:47:28

xx to sławny j.w.

MQ 2024-08-05 10:03:10

~anonim

a jak mam nazywać tych którzy piszą brednie po jednej kolejce? Drużyna 2 lata temu była w okręgówce, więc wszystko w swoim czasie, a falstart zdarzał się niejednokrotnie i późniejszym mistrzom - nie twierdzę, że tutaj będzie taki przypadek, bo po pierwszej kolejce wygląda mi to na ewentualny środek tabeli ale te negatywne komentarze pokazują ile jest zawiści i zazdrości w małych ludziach, nawet z dużych miast ;-)

Ocenimy po miesiącu na boiskach 3. ligi czy klub może coś znaczyć w tym patologicznym środowisku.

Kibol 2024-08-05 10:11:50

Czerwono Czarna flaga wśród kibiców Pogoni ! Czyżby Ukraińska Organizacja Nazistowska UON i UPA bandery wspierały pogoń ?

~anonim 2024-08-05 10:14:12

Do spadku dziady

ZKS Stalowy Joe 2024-08-05 10:41:53

pogoń i wiązownica do spadku jks nigdy nie awansuje bo to trzy k......rwy są !!!!!

~anonim 2024-08-05 10:52:39

Jak pseudoTrener wystawi normalny skład i to samodzielnie to powinni z Jaśkowicami wygrać.

MQ 2024-08-05 11:31:48

Kibol, okulary są potrzebne. To są bordowo-granatowe barwy ;-)

Basia 2024-08-05 12:06:28

j*****c Ciebie Stalowy Joe

real i sta 2024-08-05 12:43:33

I balonik szybko pękł

xx 2024-08-05 13:58:01

Przyleciał zdz stalowy z czerwonej planety.
Najadł się dużo makowca i wariuje

Do durnia 2024-08-05 13:58:57

Przegrać u siebie z kandydatem do spadku.. Który matoł pisał, że wciągną ta ligę nosem? Idiota skończony hahaga