2024-08-03 13:08:33

Siarka Tarnobrzeg pokonała na wyjeździe Czarnych Połaniec

Siarka Tarnobrzeg pokonała na wyjeździe Czarnych Połaniec 4-2 w meczu 1. kolejki 3 Ligi gr. IV!

Siarka Tarnobrzeg pierwszym liderem rozgrywek 3. ligi gr. IV w sezonie 2024/2025!

Podopieczni trenera Dariusza Kantora dali się zaskoczyć gospodarzom i od początku spotkania byli mocno przez zawodników z Połańca naciskani. Ta wysoka, agresywna postawa boiskowa nagrodziła Czarnych golem Damiana Bawora w 22. minucie.

Niespełna dziesięć minut później, po fragmencie lepszej postawy na boisku goście odpowiedzieli trafieniem Kacpra Prusińskiego, przy którym asystę zaliczył Giorgi Ivanidze.

Duet ten zresztą świetnie współpracował ze sobą w tym spotkaniu, tworząc kilka kombinacyjnych akcji, które doprowadziły gości do sytuacji bramkowych. Jedną z nich w 65. minucie ponownie wykorzystał Kacper Prusiński

Siarka objęła prowadzenie, lecz nie osiadła na laurach, wciąż starając się kreować kolejne okazje.

Tak też, w 77. minucie prowadzenie przyjezdnych po dograniu Dawida Lisowskiego podwyższył Jakub Czajkowski.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, napędzali się, co doprowadziło do tego, że w 82. minucie bramkę kontaktową zdobył kapitan Czarnych, Damian Bawor, który podobnie jak Kacper Prusiński z Siarki ustrzelił w tym meczu dublet.

Drużyna z Połańca rzuciła się do ataku, ale sprawę wyniku zamknął w końcówce Marcin Kumorek, który zdobył bramkę głową po dośrodkowaniu Jakuba Czajkowskiego, tym samym zamykając ten mecz wynikiem 4-2!

Siarka pewnym zwycięstwem na trudnym terenie, w dobrym stylu inauguruje tym samym sezon 2024/2025!

1-0 Damian Bawor (22)
1-1 Kacper Prusiński (31)
1-2 Kacper Prusiński (65)
1-3 Jakub Czajkowski (77)
2-4 Damian Bawor (82)
1-4 Marcin Kumorek (89)

Czarni Połaniec: Wieczerzak - Kramarz, Bawor, Słoma, Chmielowiec, Smoleń, Banik, Galara, Kałaska, Guca, Salamon

Siarka Tarnobrzeg: Białka - Czajkowski, Bracik, Kumorek, Misztal, Dawid Lisowski, Kaliniec, Piotr Lisowski, Ivanidze, Prusiński, Iwao