2024-07-27 16:07:20

GKS Katowice ograł Stal Mielec!

Piłkarze Stali Mielec po ostatnim spotkaniu nie mieli powodów do zadowolenia (foto. FKS Stal Mielec S.A.)

W meczu drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec przegrała z GKS-em Katowice.

W meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec spotkała się z beniaminkiem ze Śląska. Obie drużyny chciały odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w tej kampanii.

Bezbarwna Stal przegrywała do przerwy

Pierwsze minuty tego spotkania minęły na wzajemnym badaniu się obu stron. Pod koniec pierwszego kwadransa minimalną przewagę zdobyli gospodarze. Najpierw po dośrodkowaniu Gerbowskiego niecelnie głową uderzał Szkurin. Chwilę potem niecelne uderzenie oddał młodzieżowiec Stali.

Tuż przed przerwą na uzupełnienie płynów w pozornie niegroźnej sytuacji po dośrodkowaniu w pole karne piłka odbiła się od ręki Krystiana Getingera. Arbiter spotkania po analizie VAR wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Arkadiusz Jędrych i pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W odpowiedzi kolejny niecelny strzał głową oddał Ilya Szkurin. Tuż przed przerwą fantastyczną okazję na podwyższenie wyniku miał Grzegorz Rogala, ale przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Kochalskim.

W doliczonym czasie gry pierwszej części po dośrodkowaniu Kokiego Hinokio celny strzał głową oddał jeden z zawodników Stali. Dawid Kudła bez problemu wyłapał jednak piłkę. To nie było dobre czterdzieści pięć minut w wykonaniu podopiecznych Kamila Kieresia.

W drugiej połowie nie padły żadne gole

Pięć minut po przerwie blisko wyrównania był Szkurin. Białoruski napastnik wygrał pojedynek biegowy z Jędrychem, ale nie znajdował się w świetle bramki i zanim zdążył oddać strzał to golkiper gości wygarnął mu piłkę. Cztery minuty później strzał aktywnego dzisiaj snajpera Stali ofiarnie zablokował jeden z defensorów Gieksy.

Kilka chwil później po raz kolejny do sytuacji doszedł napastnik mielczan. Tym razem strzał Białorusina wyłapał Kudła.

W 84. minucie groźnie uderzał zmiennik w drużynie gości Mateusz Marzec, ale futbolówkę sprzed linii wybił Krzysztof Wołkowicz. Cztery minuty później z kolei niecelnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał jeden z zawodników gospodarzy.

Ostatecznie biało-niebieskim nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką beniaminka i drużyna trenera Kieresia musiała dzisiaj uznać wyższość gości.

0-1 Arkadiusz Jędrych (31) - karny

Stal Mielec: Kochalski – Esselink, Matras, Senger – Getinger (C) (58. Wołkowicz), Wlazło (70. Guillaumier), Hinokio (76. Assayag), Jaunzems (58. Wolsztyński) – Domański, Gerbowski (76. Stępień) – Szkurin

GKS Katowice: Kudła – Klemenz, Jędrych (C), Komor (67. Kuusk) – Wasielewski (72. Czerwinski), Milewski (72. Kowalczyk), Repka, Rogala – Błąd (62. Galan), Nowak (62. Marzec) - Zrelak

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)

Żółte kartki:

Widzów: 5565

Autor: Łukasz Guźda

PKO Ekstraklasa - wyniki meczów 2. kolejki:

Tabela PKO Ekstraklasy:

Powoli zaczyna wychodzić ile jest ten klub warty bez PGE. Będzie spadek i to nie jeden. Niech się dalej łudzą, że są potęga w drodze po dawny blask. Jak odjedzie kasa z ekstraklasy, to będą mieli budżet max na 2 ligę. PZL tego sam nie udzwignie, a nawet na 1 ligę nie będzie ich stać. Tak się kończy eldorado i funkcjonowanie każdego klubu bez długoletniej wizji. Mogliście chociaż rozwijać akademie, a nie tylko w seniorów pakować środki. Teraz tak naprawdę nic już z tego klubu nie zostało. Ten sezon to będzie pożegnanie z ekstraklasą na bardzo długie lata.

Erikson 2024-07-27 17:18:29

Brawo Gieksa. Mielec wraca powoli tam, gdzie ich miejsce. Nikt po nich płakać nie będzie, ani to kibiców, ani niczego. Brawo.

Duupa z rzeszowa 1944 2024-07-27 17:56:33

Stal Mielec i Rzeszów do spadku ! Za trzy lata derby w 2 lidze

Beka z Mielca 2024-07-27 18:02:57

Wysyp hejterow Kieresia za 3..2..1..

do@Duma Rzeszowa 1944 2024-07-27 21:29:21

zajmij się swoim klubikiem,który do pięt nie dorasta Stali Mielec.Choćbyście grali jeszcze 50 lat,to nie osiągnięcie tego,co już osiągnęła Stal Mielec!

UnitedStal 2024-07-27 21:46:13

Dokładnie, Stal Mielec & Stal Stalowa Wola

~anonim 2024-07-27 22:33:43

Erikson-nikt na Podkarpaciu nie ma takiej publiki,jak jest w Mielcu.Średnia za tamten sezon to 5,8 tysiąca na mecz.W tym sezonie:z Widzewem było 6,5 tysiąca,z Gieksą 5,5 tysiąca.

Jezus z Nazaretu 2024-07-27 23:15:25

Gieksa lubi drużyny z podkarpacia. 2-0 Resovia, 8-0 Stal Rzeszów, 1-0 Stal Mielec w tym roku

Dariusz Piątek 2024-07-28 02:33:20

Dziody jesteście mieleckie!!! Tylko rzeszosko Stol!!!

Erikson 2024-07-28 07:47:44

anonim, wróć pamięcią, jaką publikę mieliście w niższych ligach u siebie i jaką macie teraz na wyjazdach... 3 liga kibiców....

~anonim 2024-07-28 08:04:08

Życzę Mielcowi upadku! Za tę butę, wywyższanie się ponad całe Podkarpacie! Za żerowanie na pieniądzach podatników! A publikę macie ciekawą ekstraklasy a nie Stali!

Duma Rzeszowa 1944 2024-07-28 08:37:24

Do anonima wyżej
Zgadam się i dokładnie tak samo do tego podchodzę. Nie mam nic do klubu, jego 2 mistrzostw sprzed 50 lat, 30 sezonów w ekstraklasie czy meczów z Realem. Tu chodzi o to jakich ma gburowatych i zakochanych w sobie kibiców. To ich wywyższanie się jest żałosne i dziecinne. Na szczęście cała ta ich buta i arogancja w końcu doczekała się odpowiedniej kary. Bardzo dobrze się stało i w pełni zasłużyli sobie na ten cały zbliżający się upadek. Może i zdobyli 2 mistrzostwa kiedyś, ale co z tego skoro dzisiaj w tej ekstraklasie sezon w sezon drżą o utrzymanie. Tamte czasy nigdy nie wrócą. Myślę, że oni sami nie do końca zdają sobie sprawę z tego co się właśnie stało i naprawdę sądzą, że wszystko jest w porządku. Trochę naiwne myślenie, tak jakby dom ci się palił, a ty czekasz aż pożar sam ugaśnie i zamiast zacząć gasić to siedzisz na kanapie i żyjesz wspomnieniami jakie wspaniałe chwile przeżyłeś w tym domu. Byli zwykłą tubą propagandową poprzedniej partii rządzącej. Władza się zmieniła i pokazała ile dla nich znaczy Mielec czy w ogóle Podkarpacie (patrzcie obecny projekt CPK). Stal Mielec przez ostatnie lata miała ekstraklasę tylko dlatego, że PiS był u władzy. Ten klub bez PGE czeka ten sam los co GKS Bełchatów, tylko jeszcze to do nich nie dotarło. Dotrze jak za kilka lat tak samo jak GKS będą się odbudowywać w 3 lidze.

~anonim 2024-07-28 09:02:38

Młyn mielcoków to jakaś kpina na wsiach mają większe

~anonim 2024-07-28 09:05:00

W Stalowej też by było tylu kibiców niestety stadion za mały od trzech meczy brakuje ciągle biletów

Duma Rzeszowa 2024-07-28 09:30:29

W Stalowej jest jeszcze miejsce zostawione za jedną z bramek. Spokojnie można tam wstawić trybunę i podnieść pojemność stadionu powyżej 5 tysięcy. Myślę, że długo na rozpoczęcie prac nie będzie trzeba czekać, biorąc pod uwagę obecną 100% frekwencję. Pod względem liczby kibiców Stalówka o wiele lepiej pasuje do 1 ligi niż pejsovia. Dobrze, że awansowali bo taka marka kibicowska zasługuje na 1 ligę, a nie kopanie się po wioskach w 3 lidze. Nie mogę się doczekać derbów na początku października. To będzie wielkie piłkarskie i kibicowskie święto, większe niż derby Rzeszowa!

Stalówka 2024-07-28 12:46:59

Zgadzam sie. Tylko się nasuwa pytanie czy się obudzimy z Kotwicą i zaczniemy punktować. O tyle o ile tak jak u was Łęczna przyfarciła. Tak z Miedzią były poważne trudności. Dopiero chłopaki po 70 minucie złapali żagle i rozwinęli skrzydła. Jeśli chodzi o Stal Rzeszów to już inna gadka. Ogrywacie się już trochę w tej 1 lidze. Znacie poziom i szybkość gry przeciwnika. Wiecie na co się przygotować i jak trzeba grać. W meczu z Arka zagraliście pewną piłkę a umówmy się Łęczna miała kolejny słaby mecz i wyciągnęła punkty. Nadal uważam Stal Rzeszów jako jeden z kandydatów do awansu. Widać u was wyższe potrzeby i to się ceni bo zasługujecie. Też nie mogę się doczekać derbow! Będzie piękne piłkarskie święto na Podkarpaciu. Prawdopodobnie najlepsze święto pilarsko-kibicowskie na podkarpaciu :)

Xad 2024-07-29 09:38:14

Stulejki z Rzeszowa sie odzywaja tymczasem klepią w 1 lidze ;)

anonim 2024-07-29 12:01:43

jechac gks nic nie graja cienkie sa nie maja kibiców dzikusy chołota smieszni sa , nie było karnego sedzia im dał za nic sedzie im pomagaja itk katowice spadna nie maja kasy

podkarpacie 2024-07-29 12:03:45

Mielec fajne miasto dobry klub druzyna wazne ze sa w ekstraklasie kolejny sezon maja dużo kibiców na meczach u siebie na wyjazdach