2024-07-27 18:58:00

Metalkas 2. Ekstraliga: Cellfast Wilki Krosno ze sromotną porażką w Ostrowie

Sobotnie spotkanie żużlowe stanęło pod znakiem wykluczeń. Wilki Krosno zmierzyły się na wyjeździe z aktualnym liderem tabeli Arged Malesą Ostrów. Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy w drugiej połowie spotkania zaczęli umacniać swą pozycję i ostatecznie "rozjechali" gości z wynikiem 55:33.

Bardzo niestandardowo rozpoczęły się zawody w Ostowie. Już w pierwszym biegu Cellfast Wilki Krosno podwójnie wygrały, jadąc w parze Vaclav Milik i Kenneth Bjerre. Szans przed obronieniem wyniku nie mieli gospodarze, którzy zostali wykluczeni! Na tor upadł Wiktor Jasiński, którego nie zobaczyliśmy w powtórce, podobnie jak Chrisa Holdera. Wynik wyrównał się po biegu nr 5, który minimalnie wygrała Ostrovia 3:2! Ponownie dwóch zawodników decyzją sędziego zostało wykluczonych - Jasiński i Szymon Bańdur. Sporo od rywali odskoczyła Arged Malesa, która pozostawiła w tyle Milika wraz z Seifertem-Salkiem w gonitwie 9. Wówczas na tablicy widniało 30:22.

W drugiej połowie gospodarze radzili sobie coraz lepiej na swoim torze, a rewelacyjny występ zaliczył Gleb Czugunow, zdobywając komplet punktów. W drużynie Cellfast Wilków Krosno najwięcej punktów uzyskał Dimitri Berge (9) i Kenneth Bjerre (8+1).

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Cellfast Wilki Krosno 55-33