2024-07-18 18:30:19

Wisła Kraków wygrała z KF Llapi i zagra w kolejnej rundzie eliminacji do LE

Wisła Kraków okazała się lepsza w rewanżowym spotkaniu eliminacji Ligi Europy i pokonała KF Llapi Podujevo. Bramka dająca wygraną padła w 90. minucie.

W meczu rewanżowym pierwszej rundy eliminacyjnej do Ligi Europy UEFA w sezonie 2024/2025 Wisła Kraków zmierzyła się na wyjeździe w Kosowie z drużyną KF Llapi Podujevo. Pierwszy mecz w Krakowie zakończył się wygraną gospodarzy wynikiem 2-0.

Gra rozpoczęła się od mocnego akcentu "Białej Gwiazdy". W 8. minucie wypuszczony na prawym skrzydle został  Hiszpan Ángel Baena, który zgrał w pole karne do niepilnowanego Oliviera Sukiennickiego, a ten uderzył prosto w bramkarza rywali.

Kilkanaście minut później ponownie Sukiennicki miał okazję namieszać w tym meczu. Oddał celny strzał ze sporej odległości, ale jego radość z gola nie trwała długo, bowiem sędzia liniowy podniósł chorągiewkę pokazując pozycję spaloną. Odpowiedzieć chcieli misjcowi, ale czujnie w bramce Wisły zachował się Cziczkan. Do przerwy nie zobaczyliśmy goli, jednak zdobycz z poprzedniego meczu na tamten moment dawała awans Polakom.

"Biała Gwiazda" rozpoczęła strzelanie w drugiej połowie

Krakowanie dopięli swego kilkanaście minut po wznowieniu gry w drugiej połowie. Bartosz Jaroch na prawym skrzydle, dobiegł z piłką  do linii końcowej boiska i dośrodkował do dobrze nabiegajacego Angela Rodado, który celnie wpakował ją głową w światło bramki, dając pierwszego gola w tym pojedynku.

Bardzo groźnie dla Wisły zrobiło się dziesięć minut później. Blend Baftiu - zawodnik gospodarzy trafił do bramki, ale gol nie został zaliczonybo zawodnik KF Llapi znajdował się w momencie decydującego podania na spalonym. Szybko jednak udało się wicemistrzom Kosowa doprowadzić do remisu. Ardit Tahiri z pozycji tyłem do bramki w polu karnym odwrócił się i uderzył z prawej strony tuż pod poprzeczkę nie dajać żadnych szans golkiperowi.

W końcówce Wisła potwierdziła swoją wyższość nad rywalami

W samej końcówce los uśmiechnął się jednak do Wisły, która w 90. minucie wyszła na prowadzenie. Patryk Gogół zagrał do Giannisa Kiakosa, a ten zwiódł dwóch rywali w indywidualnej akcji i uderzył z około 14. metrów niezbyt mocno, w kierunku prawego słupka - co okazało sie kluczem do bramki. Ostatecznie Wisła Kraków odniosła zwycięstwo, a w dwumeczu wygrała 1-4 i awansowała do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

El. Ligi Europy: KF Llapi - Wisła Kraków 1-2
0-1 Angel Rodado (58)
1-1 Ardit Tahiri (74)
1-2 Gannis Kiakos (90)

KF Llapi: Avdyli – Emini (C), Huseini, Krasniqi, Maliqi, Blakçori – Namani, Musolli, Baftiu – Gashijani, Januzi.
Wisła Kraków: Cziczkan – Jaroch, Uryga (C), Colley, Mikulec – Sapała, Carbó – Baena, Sukiennicki, Młyński – Rodado.