2024-07-12 14:54:00

Sparing: Stal Rzeszów - Pogoń-Sokół Lubaczów 0-1

Na zakończenie zgrupowania w Woli Chorzelowskiej Stal Rzeszów rozegrała ostatni mecz kontrolny. Rywalem biało-niebieskich była Pogoń-Sokół Lubaczów, zaś spotkanie zakończyło się zwycięstwem beniaminka Betclic 3. Ligi 1-0.

Po rywalizacji ze Stalą Mielec, podopieczni Marka Zuba stanęli w szranki z zespołem z Lubaczowa. W składzie znaleźli się młodsi zawodnicy wraz z tymi, którzy odpoczywali po wcześniejszych zmaganiach z ekstraligowcem.

Rozstrzygnięcie pojedynku nastąpiło w 18. minucie. Do piłki zagranej przez Sergiya Rusyana dopadł Sebastian Duda i zdobył, jak się później okazało, zwycięskiego gola.

Rzeszowianie mieli okazje do wyrównania, strzał Artura Gaży zdołał sparować Kacper Ważny. Bliski szczęścia był Szymon Wrona, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

Co ciekawe, mimo czerwonej kartki dla Pawła Oleksego, Stal kończyła mecz w "11". Za obrońcę wszedł Filip Sonntag. Nie miało to jednak większego wpływu na końcowy rezultat.

Bilans sparingów rzeszowskiego pierwszoligowca zamyka się jednym zwycięstwem z Hapoelem Beer Sheva (3-1) oraz trzema porażkami: z Rakowem Częstochowa (1-5), Stalą Mielec (0-5) i Pogonią-Sokół Lubaczów (0-1).

Stal Rzeszów - Pogoń-Sokół Lubaczów 0-1 (0-1)

0-1 Sebastian Duda (17)

Stal Rzeszów: Jakub Raciniewski (63 Gerard Bieszczad) - zawodnik testowany, Artur Gaża (68 Szymon Wrona), Marcin Kaczor (63 Tymoteusz Kliś), Paweł Oleksy (72 Filip Sonntag), Szymon Kądziołka (68 Kamil Koczera), Benedykt Piotrowski, Krystian Wachowiak, Illa Postupalśkyj, César Peña, Jesús Díaz (80 Szymon Serwiński).
Pogoń-Sokół Lubaczów: I połowa - Tomasz Siryk, Kamil Rębisz, Mateusz Gul, Sebastian Duda, Filip Hołuj, Dawid Król, Lucas Guedes, Sergiy Rusyan, Kamil Matofij, Szymon Dziadosz, Michał Żebrakowski
Druga połowa: Kacper Ważny, Damian Płonka, Michael Wyparło, Michał Sitek, Dawid Więckowski, zawodnik testowany I, Kacper Rop, Vladyslav Roslyakov, zawodnik testowany II, Maciej Grabowski, Mateusz Jezierski.