2024-07-12 11:48:00

Sparing: Stal Rzeszów - Stal Mielec 0-5

W meczu kontrolnym rozgrywanym w Woli Chorzelowskiej Stal Rzeszów przegrała ze swoją imienniczka z Mielca 0-5.

Zmagania rozpoczęły się od mocnego uderzenia ze strony mielczan. Już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Ilya Shkurin, który wykończył dośrodkowanie Fryderyka Gerbowskiego.

Po straconym golu inicjatywę przejęli podopieczni Marka Zuba. Próbowali Tomasz Bała i Patryk Warczak, jednak za każdym razem z opresji obroną ręką wychodził bramkarz.

Po dwudziestu minutach było już 2-0. Gracze ekstraligowca przeprowadzili szybki kontratak, po którym Shkurin odwdzięczył się Gerbowskiemu za wcześniejszą akcję, a ten nie dał szans Krzysztofowi Bąkowskiemu.

Upłynęło pół godziny gry i ponownie zaatakowali rzeszowianie. Strzał z dystansu Sebastiena Thilla nieznacznie minął bramkę rywali. Po chwili zmuszony do wysiłku został Mateusz Kochalski, ale także i tym razem zdołał zachować czyste konto.

Pod koniec pierwszej odsłony bliski szczęścia był Maciej Domański, któremu niewiele zabrakło do podwyższenia prowadzenia i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Kamil Kiereś przeprowadził szereg zmian przed drugą połową, jednak jego zawodnicy nie zamierzali zwalniać tempa.

Wprawdzie zespół ze stolicy Podkarpacia miał okazję na bramkę kontaktową, gdy wysiłek Warczaka udaremnił Jakub Mądrzyk, to na ripostę biało-niebieskich nie trzeba było długo czekać.

Trzecią bramkę dla Stali Mielec zdobył Mateusz Stępień, wykorzystując dogranie Łukasza Wolsztyńskiego. W 66. minucie zrobiło się 4-0, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Marvin Senger.

Wyżej notowani biało-niebiescy poszli za ciosem i 5 minut później było juz 5-0, w sytuacji sam na sam nie pomylił się Ravve Assayag.

W końcówce honorowego gola szukali rzeszowianie. Strzały Thilla i Milana Simcaka zdołał sparować bramkarz, dzięki czemu mógł cieszyć się z czystego konta.

Stal Rzeszów - Stal Mielec 0-5 (0-2)

0-1 Ilya Shkurin (3)
0-2 Fryderyk Gerbowski (20)
0-3 Mateusz Stępień (62)
0-4 Marvin Senger (66)
0-5 Ravve Assayag (71)

Stal Rzeszów: Krzysztof Bąkowski - Patryk Warczak, Kacper Paśko (67 Szymon Kądziołka), Michał Synoś, Kamil Kościelny, Milan Šimčák, Karol Łysiak, Sébastien Thill, Szymon Łyczko, Tomasz Bała, Andreja Prokić (67 Jesús Díaz).

Stal Mielec: (I połowa) 1. Mateusz Kochalski - 4. Kamil Pajnowski, 21. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 23. Krystian Getinger, 18. Piotr Wlazło, 16. Matthew Guillaumier, 27. Alvis Jaunzems, 32. Fryderyk Gerbowski, 10. Maciej Domański, 17. Ilja Szkurin. (II połowa) 99. Jakub Mądrzyk - 21. Mateusz Matras (78, 16. Maksymilian Szady), 3. Bert Esselink, 79. Marvin Senger, 37. Mateusz Stępień, 11. Krzysztof Wołkowicz, 18. Piotr Wlazło (61, 22. Rafa Santos), 8. Kōki Hinokio, 9. Ravve Assayag, 19. Dawid Tkacz, 25. Łukasz Wolsztyński.