2024-07-11 22:28:00

Wisła Kraków od zwycięstwa rozpoczyna przygodę w europejskich pucharach!

Wisła Kraków wróciła do europejskich pucharów po 12 latach i zwyciężyła! (fot. archiwum/Robert Skalski)
Wisła Kraków wróciła do europejskich pucharów po dwunastu latach i pokonała KF Llapi 2-0 w 1. rudzie eliminacji Ligi Europy po bramkach Igora Sapały oraz Angela Rodado. Za tydzień rewanż w Kosowie.

Wisła Kraków po dwunastu latach wróciła do europejskich pucharów i już po dwóch minutach ekipa "Białej Gwiazdy" mogła cieszyć się z bramki. Na uderzenie z rogu pola karnego zdecydował się Igor Sapała i pokonał stojącego w bramce KF Llapi - Milota Avdylia. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka zanim wpadła do siatki.

Do przerwy lepiej prezentowali się podopieczni Kazimierza Moskala, ale więcej bramek nie padło. Dwukrotnie zagrożenie pod bramką gości sprowokował Angel Baena. Co ciekawe w wyjściowym składzie ekipy z Krakowa zagrało dwóch zawodników, który w poprzednim sezonie grali w podkarpackich zespołach, czyli Olivier Sukiennicki ze Stali Stalowa Wola oraz Rafał Mikulec z Resovii.

Angel Rodado z golem w 95. minucie

Siedem minut po zmianie stron powinno być 2-0 dla Wisły, ale z najbliższej odległości do pustej bramki nie trafił Angel Rodado. Napastnik krakowskiego zespołu trafił w poprzeczkę. W kolejnych minutach tempo gry nieco spadło. Wisła oddała nieco pola gością, ale tamci nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji. W końcówce meczu znowu nieco gospodarze przyspieszyli grę i najpierw piłka po strzale Alana Urygi trafiła w poprzeczkę, a chwilę później doskoczył do futbolówki Rodado i ustalił wynik meczu.

Ostatecznie w pierwszym po dwunastu latach meczu w europejskich pucharach Wisła Kraków zwyciężyła 2-0. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w czwartek 18 lipca o godz. 16:30 w Podujevie.

Wisła Kraków - KF Llapi 2-0 (1-0)

1-0 Igor Sapała (2)
2-0 Angel Rodado (90+5)

Wisła Kraków: Chichkan – Mikulec, Colley, Uryga, Jaroch – Carbo, Sapała (68. Dziedzic) – Sukiennicki, Gogół (68. Młyński), Baena (81. Kiakos) – Rodado

KF Llapi: Avdyli – Vokrri, Useini, Krasniqi, Rama, Blakçori (78. Bytyqi) – Namani, Ramadani (46. Musolli), Baftiu – Ahmeti (78. Peci), Januzi