2024-07-07 11:22:09

sparing: Stal Rzeszów – Hapoel Beer Szewa 3-1

Stal Rzeszów wygrała ze znanym zagranicznym zespołem (fot: Stal Rzeszów)
W kolejnym sparingu przed rozpoczęciem ligi Stal Rzeszów pokonała Hapoel Beer Szewa 3-1.

Pierwsze pół godziny meczu były bardzo wyrównane. Akcje toczyły się na obu połowach boiska, aczkolwiek bez jakichkolwiek sytuacji bramkowych.

W 35. minucie sparingu pierwszą bramkę strzelił Rotem Hatuel, który wyprowadził Hapoel Beer Szewa na prowadzenie. W samej końcówce pierwszej połowy do remisu próbował doprowadzić Jesus Diaz mocny strzałem, ale piłka poleciała nad bramką.

Od 62. minuty meczu pięciokrotny mistrz Izraela grał jednego zawodnika mniej, ponieważ jeden z piłkarzy otrzymał czerwoną kartkę. Ostro sfaulowany został Andreja Prokić.

Druga część spotkania dla Stali Rzeszów

Kilkanaście minut później Andreja Prokić doprowadził do remisu. W 78. minucie strzał zawodnika testowanego odbił bramkarz, piłka trafiła pod nogi Prokicia, a ten dobił futbolówkę do pustej bramki.

Dosłownie minutę utrzymywał się remis w tym starciu, bo Stal Rzeszów w 79. minucie wyszła na prowadzenie. Rzeszowianie odebrali piłkę przed polem karnym, po szybkiej wymianie podań futbolówka trafiła do Postupalskyiego, a ten strzałem po długim rogu dał prowadzenie Stali.

Dwie minuty przed końcem spotkania Łukasz Góra podał piłkę "krzyżakiem" do zawodnika testowanego, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce, podwyższając prowadzenie pierwszoligowca w 88. minucie.

Stal Rzeszów – Hapoel Beer Szewa 3-1 (0-1)

0-1 Rotem Hatuel (35)
1-1 Andreja Prokić (78)
2-1 Ilia Postupalskyi (79)
3-1 Zawodnik tesowany (88)

Stal Rzeszów: Krzysztof Bąkowski (69 Jakub Raciniewski) - Milan Šimčák (69 Łukasz Góra), Kamil Kościelny, Michał Synoś (69 Krystian Wachowiak), Patryk Warczak (69 César Peña), Kacper Paśko, Karol Łysiak (69 zawodnik testowany), Jesús Díaz (69 Illa Postupalśkyj), Sébastien Thill (46 Andreja Prokić, 84 Artur Gaża), Szymon Łyczko (46 Szymon Kądziołka), Tomasz Bała (46 Benedykt Piotrowski).

Hapoel Beer Szewa: Ben Gordin - Or Dadia, Etan Tibi, Or Blorian, Hélder Lopes, Roei Gordana, Joan Stojanow, Antonio Sefer, Guy Badash, Alon Turgeman, Rotem Hatuel. Grali także: Artur Shushenachev, Mariano Bareiro, Reem Golan, Shay Elias, Liran Rigen, Ilay Madmon, Roi Hare, Deinner Quiñónez, Zahi Ahmed, Amir Haim Ganach, Samir Farhoud, Tomer Yosefi.