2024-07-06 18:07:49

sparing: Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom 1-1

Puszcza Niepołomice na remis z Polonią Bytom (fot: Polonia Bytom)
W trzecim sparingu przed startem sezonu Puszcza Niepołomice zremisowała z Polonią Bytom 1-1.

Od startu spotkania po obu stronach gra było dość wyrównana. Z lekką incjatywą kontrolowała to spotkanie Puszcza, jednak nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji bramkowych.

Polonia Bytom objęła prowadzenie w 33. minucie za sprawą trafienia Tomasza Gajdy, a w drugiej połowie wynik wyrównał Artur Siemaszko. Ekstraklasowicz wrócił do gry, ale nie był w stanie wyjść na prowadzenie.

Po 90. minutach gry oba zespoły zdecydowały się rozegrać dogrywkę, w której również nie było dane oglądać więcej goli. Do niecodziennej sytuacji doszło później, drużyny zdecydowały się zagrać konkurs stałych fragmentów gry.

Zespoły naprzemiennie ćwiczyły uderzenia i wrzutki z rzutów wolnych, autów oraz rzutów rożnych. Po sparingach piłkarskich często odbywają się konkursy rzutów karnych, ale pomysł organizacji dodatkowych SFG wyróżniał się oryginalnością.

Każdy zespół otrzymał po szesnaście sytuacji, po osiem na stronę lewą i prawą boiska. W skład tego wchodziły: trzy rzuty rożne, dwa rzuty z autu pod pole karne rywala oraz trzy rzuty wolne, który były „rozrzucone” na różnych pozycjach na boisku.

Puszcza Niepołomice - Polonia Bytom 1:1 (0:1)

0-1 Tomasz Gajda 33'
1-1 Artur Siemaszko 77'

Puszcza Niepołomice: (I połowa) Michał Perchel - Ioan-Călin Revenco, Artur Crăciun, Michal Sipľak, Roman Jakuba, Michał Walski, Jakub Serafin, Dawid Abramowicz, Mateusz Cholewiak, Mateusz Radecki, zawodnik testowany. (II połowa) zawodnik testowany - Patryk Kieliś, Jakub Stec, Łukasz Sołowiej, Piotr Mroziński - Thiago, Konrad Stępień, Wojciech Hajda, Jakov Blagaić, Hubert Tomalski - Artur Siemaszko.

Polonia Bytom: Karol Szymkowiak (55 Axel Holewiński) - zawodnik testowany (55 Szymon Michalski), Adrian Piekarski (55 Michał Bedronka), Dominik Konieczny (55 Remigiusz Szywacz) - Grzegorz Szymusik (55 Patryk Stefański), Tomasz Gajda (55 Mikołaj Łabojko), Daniel Ściślak, Sebastian Steblecki (55 Konrad Andrzejczak), Wojciech Szumilas (55 Oliwier Kwiatkowski), Lucjan Zieliński (55 Filip Żagiel, 60 Kamil Siudak) - Kamil Wojtyra (55 Dawid Wolny).