2024-07-06 16:21:01

sparing: Avia Świdnik - Pogoń-Sokół Lubaczów 2-1

Pogoń-Sokół Lubaczów z porażką w pierwszym sparingu (fot. Pogoń-Sokół Lubaczów)
Pogoń-Sokół Lubaczów w pierwszym meczu kontrolnym przegrała z Avią Świdnik 1-2. Dziś o godz. 17:00 podopieczni Konrada Wójtowicza zmierzą się jeszcze ze Stalą Stalowa Wola.

Piłkarze Pogoni-Sokoła Lubaczów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Dziś zmierzyli się w pierwszym sparingu z ligowym rywalem ze Świdnika.

Wynik spotkania otworzył już w 3. minucie Mateusz Jezierski po dograniu Kamila Matofija. W 19. minucie piłka wpadła do siatki po strzale Eryka Galary, ale wcześniej arbiter dopatrzył się faulu i nadal to zespół z Lubaczowa pozostawał na prowadzeniu.

W 27. minucie sędzie wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie egzekwował Paweł Uliczny i doprowadził do remisu. Pięć minut przed przerwą ponownie do siatki trafił Eryk Galara i tym razem bramka zostala zdobyta prawidłowo. Po pierwszej części Avia prowadziła 2-1.

Po zmianie stron wynik już nie uległ zmianie i Pogoń-Sokół Lubaczów w pierwszym sparingu musiała uznać wyższość rywali. W obu drużynach pojawiło się sporo zawodnikó testowanych.

Avia Świdnik - Pogoń-Sokół Lubaczów 2-1 (2-1)

0-1 Mateusz Jezierski (3)
1-1 Paweł Uliczny (27-rzut karny)
2-1 Eryk Galara (35)

Avia Świdnik: Testowany, Letkiewicz, Testowany, Testowany, Uliczny, Testowany, Kalinowski, Assuncao, Galara, Małecki, Paluchowski oraz Sobieszczyk, Dobrzyński, Testowany, Testowany, Zawadzki, Popiołek, Zagórski, Tkaczyk, Szczygieł, Wróblewski i Maj

Pogoń- Sokół Lubaczów: Kacper Ważny, Kamil Rębisz, Mateusz Gul, Michał Sitek, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V, Kamil Matofij, Mateusz Jezierski oraz zawodnik testowany VI, zawodnik testowany VII, zawodnik testowany VIII, zawodnik testowany IX, zawodnik testowany X