2024-07-06 13:07:24

sparing: Stal Mielec - ŁKS Łódź 1-3

Stal Mielec przegrała w trzecim sparingu z ŁKS-em Łódź (fot. Marcel Kowalczuk)
W trzecim meczu kontrolnym podczas letnich przygotowań Stal Mielec przegrała z ŁKS-em Łódź 1-3. Jedyną bramkę dla drużyny z Mielca zdobył Ilya Shkurin.

W kolejnym sparingu Stal Mielec podjemowała ŁKS Łódź, ktróy w minionym sezonie pożegnał się z Ekstraklasą.  Od początku spotkania aktwniejsi w ofensywie byli podopieczni Kamila Kieresia.  W 5. minucie strzał Matthew Guilimiera obronił Łukasz Bomba. Później po wrzutce Krystiana Getingera, głową uderzył Mateusz Matras, ale defensywa oddaliła zagrożenie.

W 17. minucie groźnie przymierzył Koki Hinokio, jednak futbolówka poszybowała minimalnie nad bramką. Trzy minut później dobrą wrzutkę posłał Alvis Janunzems, głową strzelał Krystian Getinger, a futbolówkę z linii wybił golkiper ŁKS-u.

Ilya Shkurin dał Stali Mielec prowadzenie w końcówce pierwszej połowy

Najgroźniejsza sytuacja dla łodzian pojawiła się w 27. minucie. Po błędzie defensywy sam na sam z bramkrzem znalazł się Maksymilian Sitek, a kapitalną interwencją popisał się Jakub Mądrzyk. W samej końcówce pierwszej połowy Stal Mielec objęła prowadzenie. Po dograniu Mathhew Guillaumiera, futbolówkę do siatki skierował Ilya Shkurin

Mocny początek drugiej połowy i zwycięstwo ŁKS-u

Tuż po zmianie stron ŁKS doprowadził do wyrównania. W 50. minucie Jędrzej Zając strzałem z powietrza skierował piłkę do bramki. Trzy minut później kapitalnie z dystansu przymierzył Antonio Majcenic i już było 2-1.

W kolejnych fragmentach zdecydowanie lepiej radzili sobie zawodnicy z Łodzi i w 82. minucie przypieczętowali zwycięstwo. Husein Balić oszukał Esselinka w polu karnym i zdobył bramką na 3-1.

Stal Mielec - ŁKS Łódź 1-3 (1-0)

1-0 Ilya Shkurin (45+1)
1-1 Jędrzej Zając (50)
1-2 Antonio Majcenić (53)
1-3 Husein Balić (83)

Stal Mielec: 99. Jakub Mądrzyk (46, 1. Konrad Jałocha) - 28. Alvis Jaunzems (66, 10. Mateusz Stępień), 3. Bert Esselink (85, 13. Maksymilian Szady), 2. Mateusz Matras (46, 14. Kamil Sochań), 11. Kamil Pajnowski (46, 15. Marvin Senger), 23. Krystian Getinger (46, 21. Krzysztof Wołkowicz) - 27. Maciej Domański (46, 24. Fryderyk Gerbowski), 16. Matthew Guillaumier (66, 22. Rafa Santos), 18. Piotr Wlazło (46, 19. Dawid Tkacz), 26. Kōki Hinokio (85, 25. Alex Cetnar) - 7. Ilja Szkurin (46, 9. Ravve Assayag).

ŁKS Łódź: 12. Łukasz Bomba (66, 25. Michał Kołba) - 8. Kamil Dankowski (66, 27. Marcel Wszołek), 2. Levent Gülen, 21. Mateusz Kupczak (66, 26. Aleksander Iwańczyk), 24. Adrien Louveau (46, 3. Artemijus Tutyškinas), 37. Piotr Głowacki (46, 16. Antonio Majcenić) - 11. Maksymilian Sitek (46, 23. Jędrzej Zając), 10. Pirulo (46, 20. Mateusz Wysokiński), 14. Michał Mokrzycki (66, 22. Jan Łabędzki), 5. Antoni Młynarczyk (66, 11. Maksymilian Sitek; 90, 88. Mateusz Książek) - 29. Alan Siwek (46, 7. Husein Balić).

żółta kartka: Zając.