2024-06-29 18:20:28

sparing: ŁKS Łódź - Wieczysta Kraków 1-2

Wieczysta Kraków pokonała ŁKS Łódź w pierwszym sparingu (fot. @Chachlowska/Wieczysta Kraków)
Piłkarze Wieczystej Kraków dziś rozegrali pierwsze mecz kontrolny w trakcie letnich przygotowań. Podopieczni Sławomira Peszko pokonali ŁKS Łódź 2-1.

Wieczysta Kraków w pierwszym sparingu zmierzyła się z ŁKS-em Łódź, który jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po pierwszych 45-minutach żadna z drużyn nie zdołała skierować piłki do siatki.

Zdecydowanie więcej działo się po zmianie stron. W obu drużynach nastąpiły spore zmiany i w 55. minucie piłka po raz pierwszy wpadła do bramki ŁKS-u. Zza pola karnego po długim rogu przymierzył Karol Danielak i goście prowadzili 1-0.

ŁKS wyrównał kwadrans przed końcem spotkania. Po wrzutce Mateusza Wysokińskiego celnie główkował Levent Gulen. Podopieczni Sławomira Peszko ponownie wyszli na prowadzenie sześć minut później. Składną akcję celnym strzałem wykończył nowy nabytek "Żółto-czarnych" Rafael Gonzalez Chuma.

Wieczysta wygrała pierwszy sparing w trakcie letnich przygotowaniach. W kolejnych test meczach beniaminek zmierzy się jeszcze m.in. z Siarką Tarnobrzeg, KS Wiązownica czy Górnikiem Łęczna.

ŁKS Łódź - Wieczysta Kraków 1-2 (0-0)

0-1 Karol Danielak (55)
1-1 Levent Gulen (75)
1-2 Chuma (81)

ŁKS Łódź: 12. Łukasz Bomba (64, 1. Michał Kołba) - 8. Kamil Dankowski (64, 4. Marcel Wszołek), 3. Levent Gülen, 21. Mateusz Kupczak, 24. Adrien Louveau, 29. Piotr Głowacki (64, 19. Jędrzej Zając) - 11. Maksymilian Sitek (64, 14. Antoni Młynarczyk), 16. Pirulo (64, 17. Aleksander Iwańczyk), 20. Mateusz Wysokiński, 14. Antoni Młynarczyk (46, 7. Husein Balić) - 9. Andreu Arasa (64, 6. Alan Siwek).

Wieczysta Kraków: 31. Oskar Mielcarz (46, 1. Antoni Mikułko) - 26. Bartosz Brzęk (46, 30. Nikodem Kitowski), 89. Daniel Mikołajewski (46, 21. Konrad Kasolik), 2. Michał Pazdan (46, 14. Michał Koj), 6. Rafał Pietrzak (46, 11. Dawid Kiedrowicz) - 18. Manuel Torres (46, 8. Karol Danielak), 3. Jacek Góralski (46, 16. Tomasz Swędrowski), 17. Christoph Knasmüllner (46, 13. Dawid Pakulski), 19. Michał Trąbka (46, 9. Michał Fidziukiewicz; 78, 7. Przemysław Bargiel), 10. Dani Sandoval (46, 77. Lisandro Semedo) - 99. Michał Feliks (46, 20. Chuma).

żółte kartki: Louveau, Iwańczyk - Swędrowski, Kiedrowicz.