2024-06-29 18:28:00

sparing: Raków Częstochowa - Stal Rzeszów 5-1

Za Stalą Rzeszów pierwszy mecz sparingowy. W pojedynku rozgrywanym w Arłamowie "biało-niebiescy" nie mieli wiele do powiedzenia przeciwko Rakowowi Częstochowa i przegrali 1-5.

Początek spotkania był bardzo spokojny. Wysoka temperatura dawała się we znaki piłkarzom obydwu drużyn, którzy nie forsowali tempa. W 15. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Dawid Drachal, lecz posłał futbolówkę wprost w ręce Jakuba Raciniewskiego

Podopieczni Marka Papszuna przeważali, ale ich strzały z dystansu mijały bramkę rzeszowian. Raków dopiął swego w 27. minucie. Po ładnej zespołowej akcji w pole karne wpadł Jean Carlos Silva i wpisał się na listę strzelców.

„Biało-niebiescy” odpowiedzieli w 32. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony nad poprzeczką główkował jeden z zawodników testowanych.

W 39. minucie było już 2-0. Do piłki zagranej z głębi pola dopadł Gustav Berggren i efektownym strzałem z powietrza podwyższył prowadzenie częstochowian. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

Otwarcie drugiej połowy należało do zawodników Marka Zuba. Kontaktowego gola zdobył Krystian Wachowiak nie dając szans bramkarzowi uderzeniem z kilku metrów.

W 57. minucie mogło być 2-2. Lewą stroną szarżował jeden z zawodników testowanych, który po minięciu kilku obrońców uderzył zbyt lekko, by sprawić problem golkiperowi Rakowa.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się 120 sekund później. Tomasz Walczak w sytuacji sam na sam nie dał szans Gerardowi Bieszczadowi

Bramkarz Stali pokazał się z dobrej strony na 20 minut przed końcem broniąc strzały Petera Baratha i Bartosza Nowaka. Był jednak bezradny wobec „główki” Walczaka z bliskiej odległości.

Niezrażeni trzybramkową stratą rzeszowianie rzucili się do ataków i byli blisko zdobycia drugiej bramki. Raz udanie interweniował Dusan Kuciak, następnie piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

Ekipa ze stolicy Podkarpacia była już chyba myślami w szatni i w samej końcówce straciła piątego gola. Z najbliższej odległości piłkę do siatki wpakował Max Pawłowski, ustalając tym samym wynik rywalizacji.

5-1 Max Pawłowski (86)

Raków Częstochowa: (I połowa) 1. Kacper Trelowski - 23. Péter Baráth, 88. Matej Rodin, 33. Kamil Pestka - 7. Fran Tudor, 8. Ben Lederman, 30. Władysław Koczerhin, 5. Gustav Berggren, 21. Dawid Drachal, 20. Jean Carlos Silva - 19. Ante Crnac.
(II połowa) 12. Dušan Kuciak - 23. Péter Baráth, 88. Matej Rodin, 33. Kamil Pestka (61, 4. Łukasz Kabaj) - 22. Kacper Masiak (80, 99. Max Pawłowski), 11. Antoni Burkiewicz, 6. Vassílis Sourlís, 27. Bartosz Nowak, 17. Jakub Myszor, 26. Erick Otieno (72, 25. Kacper Nowakowski) - 91. Tomasz Walczak.
Stal Rzeszów: (I połowa) Jakub Raciniewski - Patryk Warczak, Michał Synoś, Łukasz Góra, Milan Šimčák - zawodnik testowany, Benedykt Piotrowski, Karol Łysiak (31 Szymon Kądziołka), Jesús Díaz, Andreja Prokić - zawodnik testowany.
(II połowa) Gerard Bieszczad - César Peña, Michał Synoś, Kamil Kościelny, Krystian Wachowiak - Szymon Łyczko, Benedykt Piotrowski, Szymon Kądziołka, Jesús Díaz (58 Szymon Salamon), zawodnik testowany - zawodnik testowany.