2024-06-29 12:53:07

sparing: Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 0-1

Stal Mielec nie podołała Sandecji Nowy Sącz w sparingu i przegrała 0-1.

Stal Mielec rozegrała dziś swój drugi mecz kontrolny podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu Ekstraklasy. W pierwszym zremisowała 2-2 z Resovią. Tym razem po drugiej strony barykady stanęła pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz.

Lepsi okazali się rywale z Nowego Sącza, którzy wykorzystali jedną okazję

Jako pierwsi na prowadzenie w tym sparingu wyszli właśnie goście. Bramkę na 0-1 w 38. minucie ustrzelił Rafał Wolsztyński, który wykorzystał podanie z bocznej strefy i strzałem przy słupku dał prowadzenie swojej drużynie.

Druga połowa rozpoczęła się od mocniejszego natarcia Stali, ale nie kończyło się to golem. W 79. minucie ponownie blisko bramki była Sandecja. Jakub Wilczyński uderzył, jednak golkiper mielczan wybił strzał na rzut rożny. Obu stronom brakowało dokładności. W samej końcówce ponownie ekipa z Nowego Sącza miała okazję na podwyższenie, ale na szczęscie dla Stali- akcja kończyła się niepowodzeniem. Ostatecznie górą okazali się goście.

0-1 Rafał Wolsztyński (38)

Stal Mielec: (I połowa) 1. Konrad Jałocha - 11. Kamil Pajnowski, 8. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 10. Mateusz Stępień, 18. Piotr Wlazło, 24. Fryderyk Gerbowski, 21. Krzysztof Wołkowicz, 26. Kōki Hinokio, 9. Łukasz Wolsztyński, 7. Ilja Szkurin.
(II połowa) 99. Jakub Mądrzyk - 11. Kamil Pajnowski (6. Alan Rudny), 19. Dawid Tkacz (16. Maksymilian Szady), 44. Krystian Szymocha, 14. Michael Wyparło, 21. Krzysztof Wołkowicz, 22. Rafa Santos, 15. Radosław Bąk, 10. Mateusz Stępień (60, 24. Fryderyk Gerbowski), 27. Alex Cetnar, 29. Ravve Assayag.

Sandecja Nowy Sącz: (skład wyjściowy) Martin Polaček - Michał Rutkowski, Petr Buchta, Piotr Kowalik, Tomasz Kołbon, Igor Maślanka, Radosław Gołębiowski, Rafał Wolsztyński, Patryk Bryła, Patryk Peciak, Kacper Talar.