2024-06-28 13:17:00

Puszcza Niepołomice pokonała Wisłę Kraków

Puszcza Niepołomice pokonała Wisłę Kraków (fot: Wisła Kraków)
W pierwszym sparingu przed startem ligi Wisła Kraków poniosła porażkę z Puszczą Niepołomice 0-1.

Początek starcia we Woli Chorzelowskiej upłynął pod znakiem przewagi pierwszoligowca. To Wisła Kraków utrzymywał się dłużej przy piłce i konstruowała akcje ofensywne. Już w 8. minucie meczu z kontratakiem powędrowała Puszcza, lecz dobry powrót do defensywny zaliczył Rafał Mikulec

W dalszej części spotkania więcej sytuacji miała drużyna z Krakowa. Tym samym w 36. minucie meczu groźny strzał na bramkę przeciwnika oddał Kacper Duda, ale w bramce pewnie piłkę wyłapał Kewin Komar. Remis utrzymywał się do końca pierwszej odsłony.

W drugiej połowie obraz meczu był taki sam, Wisła przeważała, ale podopieczni Tomasza Tułacza też szukali swoich szans.

Kilka razy Wiślacy zagrażali bramce Puszczy, ale bez większych konkretów. Skuteczna pod bramką przeciwnika okazała się drużyna z Ekstraklasy, która w 78. minucie strzeliła bramkę z rzutu rożnego. Idealnie piłka wrzucana na głowę zawodnika testowanego, który bez najmniejszych problemów otworzył rezultat tego pojedynku.

Nic więcej się już nie działo w tym sparingu, tym samym Puszcza Niepołomice minimalnie wygrała z Wisłą Kraków.

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

0-1 testowany (78')

Wisła Kraków: 31. Anton Cziczkan (46 Kamil Broda) - 25. Bartosz Jaroch (46 Kuba Wiśniewski, 80 Enis Fazlagić), 6. Alan Uryga (58 Kacper Skrobański), 5. Joseph Colley (58 Igor Łasicki), 28. Rafał Mikulec (58 Mariusz Kutwa) - 77. Ángel Baena (46 Piotr Starzyński), 41. Kacper Duda (58 Karol Dziedzic), 8. Marc Carbó (52 Igor Sapała), 38. Olivier Sukiennicki (46 Patryk Gogół), 11. Mateusz Młyński (58 Dawid Olejarka) - 9. Ángel Rodado (58 Luis Jakobi).

Puszcza Niepołomice:  (skład wyjściowy) 99. Kewin Komar - 22. Ioan-Călin Revenco, 4. Dawid Szymonowicz, 19. Michal Sipľak, 21. Dawid Abramowicz, 16. Michał Walski, 14. Jakub Serafin, 10. Hubert Tomalski, 11. Mateusz Cholewiak, 9. Artur Siemaszko, 20. Kacper Cichoń.

Składy z: 90minut.pl