2024-06-24 10:37:00

Polki obroniły brązowy medal w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski kobiet wywalczyła brązowy medal w finałach Ligi Narodów, które w zeszły weekend odbyły się w Bangkoku. Tym samym podopieczne Stefano Lavariniego powtórzyły wynik z ubiegłego sezonu.

Piątkowe zwycięstwo po tie-breaku z Turcją (3-2) dało Polkom miejsce w pólfinale, w którym zmierzyły się z Włoszkami. W sobotę dzieliła i rządziła drużyna z Pólwyspu Apenińskiego, która w trzech setach zapewniła sobie grę o złoty medal.

W drugim półfinale Brazylijki musiały uznać wyższość Japonii i to właśnie Canarinhos walczyły z "biało-czerwonymi" o najniższy stopień podium.

Spotkanie obfitowało w niesamowitą walkę z obydwu stron. Po ponad dwugodzinnej rywalizacji lepsze okazały się Polki. które po ataku Martyny Łukasik mogły się cieszyć z brązowego medalu i wygranej 3-2 (25-21, 26-28, 25-21, 19-25, 15-9).

W decydującym meczu powody do radości miały reprezentantki Italii, pozwalając Japonkom na ugranie tylko jednego seta.

Olbrzymi wkład w wynik zespołu Lavariniego miały zawodniczki "Rysic". Aleksandra Szczygłowska, Magdalena Jurczyk i Katarzyna Wenerska ugruntowały swoje pozycje w w składzie, który pojedzie na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Ponadto kapitan rzeszowskiego zespołu zanotowała najwięcej (173) obron w całych rozgrywkach.