2024-06-07 20:06:05

Siarka Tarnobrzeg zremisowała ze Świdniczanką Świdnik

Siarka Tarnobrzeg zremisowała 2-2 u siebie ze Świdniczanką Świdnik w meczu 24. kolejki 3. ligi gr. IV!

Początek meczu to wysoka gra gospodarzy, którzy zakładali pressing nawet już pod polem karnym rywala. Mimo tego podopiecznym trenera Dariusza Kantora brakowało konkretów.

Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie goście. W 10. minucie Filip Koper oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego i Siarkę uratowała poprzeczka.

Chwilę później kolejna akcja Świdniczanki przeprowadzona prawą stroną boiska i następny strzał, tym razem obroniony przez bramkarza gospodarzy.

Po chwili lepszej gry drużyny ze Świdnika to ponowanie gospodarze przejęli inicjatywę. Wciąż jednak bez dogodnych okazji strzeleckich. Swojego szczęścia spróbowali w tym czasie Piotr Cichhocki i Szymon Kaliniec, ale ich strzały były zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza.

Początek drugiej połowy dość niemrawy i bez klarownych sytuacji z jednej, jak i drugiej strony.

W 64. minucie w końcu gospodarze zdołali przełamać defensywę rywali. Trójkowa akcja Koseia Iwao, Kamila Orlika i Piotra Lisowskiego, którą strzałem z dwudziestu metrów zakończył ostatni z wymienionych zawodników.

W 70. minucie kontra Siarki i ponownie świetna współpraca Koseia Iwao z Kamilem Orlikiem, gdzie pierwszy z wymienionych wykłada piłkę w okolicę siódmego metra, skąd wspomniany Orlik pewnie pokonuje bramkarza rywali.

Gdy wydawało się, że jest już po meczu, w 84. minucie zawodnicy z Tarnobrzega popełnili błąd, z którego skorzystał napastnik gości, który został sfaulowany. Do bezdyskusyjnego rzutu karnego podszedł Michał Paluch, który pewnie wykorzystał jedenastkę.

Świdniczanka uwierzyła w szansę na zdobycie punktu i mocniej ruszyła do ataku. Goście swój cel osiągnęli, gdy w 87. minucie Michał Paluch zdobył swoją drugą tego dnia bramkę, doprowadzając tym samym do wyrównania.

W samej końcówce groźny strzał na bramkę przyjezdnych oddał jeszcze Dawid Lisowski, ale świetną interwencją popisał się w tej sytuacji Krystian Krupa