2024-06-02 20:05:00

Motor Lublin awansował do PKO Ekstraklasy!

Motor Lublin wraca do Ekstraklasy po 32 latach! (fot. Motor Lublin)
Motor Lublin wygrał w finale baraży z Arką Gdynia 2-1 i awansował do PKO Ekstraklasy! Gole na wagę awansu zdobyli w 87. oraz 93. minutach meczu!

Już w pierwszym kwadransie gry piłkarze Arki Gdynia wykorzystali błąd w rozegraniu od własnej bramki Motoru Lublin. Olaf Kubacki przejął piłkę i umieścił ją w siatce czym wprawił w ekstazę kibiców zgromadzonych na stadionie Arki.

W kolejnych minutach niewiele działo się na boisku. Obie drużyny starały się stworzyć sobie szanse na bramki, ale nie przekładało się to na klarowane okazje. Ostatecznie na przerwę gospodarze schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu.

Kwadrans po zmianie stron w sytuacji sam na sam znalazł się Karol Czubak, ale przegrał ten pojedynek z Kacprem Rosą. Późniejz każdą minutą rosła przewaga w grze podopiecznych Mateusza Stolarskiego. W 71. minucie kapitalną okazję na wyrównanie miał Samuel Mraz, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców gospodarzy.

Coraz większą przewagę gole goście udokumentowali trzy minuty przed końcem meczu. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Wolski i na tablicy wyników było 1-1. Gdy wydwało się, że do rozstrzygnięcia finału potrzebna będzie dogrywka to Piotr Ceglarz podał do Mbaye Jacques Ndiaye. Ten drugi przełożył sobie piłkę z lewej na prawą nogę w polu karnym i kapitalnym strzałem zdobył drugiego i jak się okazało zwycięskiego gola.

Tym samym Motor Lublin pokonał Arkę Gdynia na wyjeździe w finale baraży 2-1 i po 32 latach "Motorowcy" wracają do PKO Ekstraklasy!

Arka Gdynia - Motor Lublin 1-2 (1-0)

1-0 Olaf Kobacki (13)
1-1 Bartosz Wolski (87-rzut wolny)
1-2 Mbaye Jacques Ndiaye (90+3)

Arka Gdynia: Lenarcik – Navarro, Marcjanik, Azatskyi, Stolic – Staniszewski, Borecki, Sidibe (62. Milewski) – Gaprindaszwili, Czubak, Kobacki

Motor Lublin: Rosa – Wójcik (79. Stolarski), Najemski, Kruk, Palacz – Wolski, Scalet (60. Gąsior), Wojtkowski (46. Ndiaye) – M.Król (69. R.Król), Mraz, Ceglarz