2024-05-27 16:05:49

Resovia II Rzeszów lepsza w pojedynku beniaminków

Piłkarze Sokoła Kamień (żółte stroje) musieli uznać wyższość Resovii II Rzeszów (fot. Radek Kuśmierz)

Ciekawe widowisko obejrzeli kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie na stadionie w Kamieniu. W meczu 30. kolejki 4 Ligi Podkarpackiej podopieczni Łukasza Chmury ulegli na własnym terenie drużynie z Rzeszowa.

W 30. kolejce 4 ligi podkarpackiej Sokół Kamień podejmował na własnym terenie Resovię II Rzeszów. Gospodarze przystępowali do tego meczu po trzech meczach bez porażki. Drużyna Marcina Laski z kolei liczyła na zwycięstwo w jednym z ostatnich spotkań tej ekipy w tej lidze.

Do przerwy było remisowo

Goście objęli prowadzenie już w 10. minucie. Na listę strzelców wpisał się Karol Drelicharz, który popisał się fantastycznym uderzeniem z około dwudziestu metrów.

Ekipa z Kamienia od razu ruszyła do ataku w poszukiwaniu bramki wyrównującej. Do remisu po strzale głową doprowadził najlepszy strzelec ligi Kacper Piechniak.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a miejscowi kibice z pewnością liczyli na to, że w drugiej połowie ich ulubieńcy przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Rezerwy Resovii zaskoczyły Sokół po raz drugi

Goście zaskoczyli drużynę Łukasza Chmury po raz kolejny w 78. minucie. Gola na 2-1 dla drugiej drużyny Resovii zdobył wtedy Jakub Zybała.

Gospodarze ruszyli do ataków w poszukiwaniu wyrównującej bramki, ale nie byli w stanie pokonać Filipa Dziurkota po raz drugi.

Już w środę kolejna kolejka 4 Ligi Podkarpackiej. Sokół Kamień pojedzie walczyć o kolejne punkty na boisko innego beniaminka – Błękitnych Ropczycze. Drużyna trenera Laski z kolei sprawdzi lidera z Lubaczowa.

0-1 Karol Drelicharz (10)
1-1 Kacper Piechniak (19)
1-2 Jakub Zybała (78)

Sokół Kamień: Siudak – Konefał (54. Rurak), Zbyradowski (77. Piekut), Pikuła, Gdowik – Podstawek, Łuczyk, Jędryas – Majka, Wydra, Piechniak (C)

Resovia II Rzeszów: Dziurgot – Modrzejewski, Zybała, Stępak, Szymkiewicz (C), Marciniec (86. Zarczuk), Bielenda, Ostrowski, Drelicharz (74. Kotecki), Pirnach (88. Pieprzowski), Karcz (84. Woś)

Sędziował: Krzysztof Pachołek (Jarosław)

Żółte kartki: Konefał, Wydra - Szymkiewicz