2024-05-15 22:05:28

Błękitni Ropczyce pokonali Polonię Przemyśl. Do utrzymania wciąż daleko

Hubert Siepierski (na zdjęciu z lewej) zamknął wynik spotkania w Ropczycach (fot. MKS Błękitni Ropczyce/facebook)

Drużyna z Ropczyc wygrała z Polonią Przemyśl w zaległym meczu 25. kolejki 4 ligi Podkarpackiej

Błękitni Ropczyce mają bardzo ciężką sytuację w tabeli i będzie bardzo ciężko im się utrzymać. Tym razem jednak ograli spadkowicza z Przemyśla

Do przerwy Błękitni prowadzili

Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie. Gola dla gospodarzy strzelił Mateusz Bieniek.

Dwanaście minut później było już 2-0 dla drużyny z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Świetny kontratak drużyny z Ropczyc wykończył Kacper Wywrót.

Podopieczni Pawła Załogi wrócili do gry w 25. minucie. W polu karnym faulowany był jeden z zawodników „Przemyskiej Barcelonki” i arbiter spotkania Dawid Kielar bez wahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Mikołaj Jasiński i pokonał on Łukasza Psiodę.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Błękitnych.

Gospodarze mimo gry w osłabieniu powiększyli przewagę

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla zawodników z Ropczyc. Czerwoną kartką został bowiem ukarany strzelec drugiego gola dla Błękitnych Kacper Wywrót.

Ropczyczanie mimo gry w osłabieniu powiększyli przewagę. Tym razem rozjemca spotkania podyktował rzut karny dla Błękitnych. Do piłki podszedł niezawodny Hubert Siepierski i pokonał bramkarza gości.

Gospodarze dowieźli do końca meczu dwubramkowe prowadzeniu i dopisali sobie do konta kolejne trzy punkty. Biorąc pod uwagę spadki z 2 i 3 ligi oraz terminarz drużyny z Ropczyc będzie piekielnie ciężko utrzymać się im na poziomie 4 ligi.

Błękitni Ropczyce - Polonia Przemyśl 3-1 (2-1)

1-0 Mateusz Bieniek (5)
2-0 Kacper Wywrót (17)
2-1 Mikołaj Jasiński (25)
3-1 Hubert Siepierski (68)

Błękitni Ropczyce: Psioda – Nędza, Podczaszy, Nalepka, Orzech, A. Ogrodnik, Zawiślak Siepierski (C), Bieniek, Wywrót, Maćkowiak

Polonia Przemyśl: wkrótce

Sędziował: Dawid Kielar (Rzeszów)