2024-05-11 14:15:12

Sokół Sieniawa rozgromiony przez Wieczystą Kraków

Sokół Sieniawa przegrał 0-8 w Krakowie z Wieczystą w meczu 29. kolejki 3. ligi gr. IV!

Nie dała najmniejszych szans WIeczysta Kraków pogrążonemu w kryzysie Sokołowi Sieniawa!

Podopieczni Sławomira Peszki od początku meczu przejęli inicjatywę i przeprowadzali kolejne ataki. W 12. minucie po akcji lewym skrzydłem i zagraniu wzdłuż szesnastki, piłkę przed polem karnym Sokoła przyjął Karol Danielak i mocnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał bramkarza rywali.

Niespełna dwie minuty później gospodarze wykorzystali sekwencję błędów w defensywie rywali i dołożyli drugą bramkę. Jej strzlcem - Maciej Jankowski.

Wieczysta z minuty na minutę rozkręcała się coraz bardziej, a Sokół nie był w stanie skutecznie odpowiedzieć. W 29. minucie Paweł Łysiak przyjął piłkę w okolicy 20. metra od bramki strzeżonej przez Bartosza Wierzchowskiego i mierzonym, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

34. minuta to kolejne trafienie gospodarzy. Niepilnowany w polu karnym Maciej Jankowski wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Rafała Pietrzaka i głową skierował piłkę do siatki zdobywając swoją drugą dzisiejszego dnia bramkę.

Na przerwę gospodarze schodzili z zapasem 5 goli, bowiem w 44. minucie dotychczasowy wynik podwyższył jeszcze Paweł Łysiak, wykorzystując sytuację "sam na sam".

Sokół mógł zdobyć swoją bramkę tuż przed przerwą, jednak świetną interwencją popisał się Patryk Letkiewicz

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Wieczysta długo utrzymywała się przy piłce, a Sokół próbował przeprowadzać sporadyczne kontry - jednak bez większego zagrożenia pod bramką rywali.

W 60. minucie Wieczysta ponownie wykorzystała błędy w defensywie przyjezdnej drużyny. Tym razem po przejęciu piłki na połowie Sokoła podaniem w polu karnym został obsłużony wprowadzony do gry w przerwie Michał Fidziukiewicz, który pewnie pokonał bramkarza.

Końcówka meczu to kolejne bramki gospodarzy. W 83. minucie Thibault Moulin ustawił piłkę na 17. metrze od bramki rywali i pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza strzelając 7. tego dnia bramkę dla krakowskiej drużyny.

Sokoła dobił jeszcze w 90. minucie Michał Fidziukiewicz, ustalając tym samym wynik tego spotkania na 8-0 dla Wieczystej!

1-0 Karol Danielak (12.)
2-0 Maciej Jankowski (14.)
3-0 Paweł Łysiak (29.)
4-0 Maciej Jankowski (34.)
5-0 Paweł Łysiak (44.)
6-0 Michał Fidziukiewicz (60.)
7-0 Thibault Moulin (83.)
8-0 Michał Fidziukiewicz (90.)

Wieczysta Kraków: Letkiewicz - Favorov, Kasolik, Pazdan, Pietrzak, Pakulski, Trąbka, Danielak, Łysak, Kedrowicz, Jankowski
Sokół Sieniawa: Wierzchowski - Kiełb, Skała, Mróz, Wawryszczuk, Martinez, Wróblewski, Kiełbasa, Fedan, Kaczor, Czajkowski