2024-05-07 19:00:27

Ekoball Stal Sanok walczył dzielnie, ale musiał uznać wyższość Karpat

Piłkarze Karpat Krosno zdobyli Okręgowy Puchar Polski (fot. Karpaty Krosno)
Drużyna Ekoballu Stal Sanok w finale Okręgowego Pucharu Polski podejmowała trzecioligowe Karpaty Krosno. Ostatecznie drużyna Pawła Jaślara przegrała minimalnie w tym starciu po naprawdę niezłym widowisku.

W finale Okręgowego Pucharu Polski grupy Krosno beniaminek 4 ligi podejmował drużynę Karpat Krosno. Z dużą dozą pewności można stwierdzić, że oba te zespoły spotkają się naprzeciw siebie w następnym sezonie w rozgrywkach ligowych.

Fantastyczne otwarcie gości

Karpaty znakomicie weszli w to spotkanie. Już w 3. minucie pierwszego gola w finale strzelił Martin Geci, który popisał się efektowną bombą z dystansu w samo okienko bramki Jagniszczaka. O takich trafieniach mówimy „stadiony świata”.

Trzy minuty później było już 2-0 dla Karpat. Po prostopadłym podaniu ze środka boiska w sytuacji sam na sam znalazł się Denis Demianienko i pewnie pokonał golkipera Ekoballu.

Gospodarze odpowiedzieli celnym strzałem Kacpra Sumary, ale na posterunku był bramkarz gości. Po chwili również celnie uderzał Lorenc.

W 20. minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne głową uderzał Maciej Maślany, ale jego próba minęła bramkę Karpat. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było spore zamieszanie w polu bramkowym trzecioligowca, ostatecznie piłkę z linii wybił jeden z defensorów gości.

W 35. minucie celnie z dystansu uderzał doświadczony Łukasz Tabisz. Karpaty miały jeszcze jedną szansę przed przerwą, ale dobrze interweniował w bramce drużyny z Sanoka popularny „Jaguś”.

W doliczonym czasie pierwszej części gry czerwoną kartkę obejrzał Jakub Kloc i od tego czasu gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu.

Ekoball Stal Sanok łapie kontakt

Dziesięć minut po przerwie drużyna Ekoballu Stali zdobyła bramkę kontaktową. Piłkę wywalczył Maciej Maślany, a następnie podał do Miłosza Gierczaka, który przełożył obrońcę i strzałem z lewej nogi po długim słupku dał sygnał do ataku swojej drużynie.

Szesnaście minut później celny strzał oddali goście, ale ponownie na posterunku była na co dzień rezerwowy bramkarz drużyny z Sanoka.

Świetna zmiana Francka Djoulou

W 73. minucie na boisku pojawił się były zawodnik Udinese Calcio Franck Djoulou. Dwudziestopięcioletni zawodnik już w pierwszym kontakcie z piłką strzelił gola. Wykorzystał od dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Jagniszczaka.

Osiem minut później wynik ponownie był na styku. Po zagraniu w pole karne Mikołaja Gawlewicza na około dziesiątym metrze odnalazł się Miłosz Gierczak i skompletował dublet.

Gospodarze mimo gry w osłabieniu walczyli dzielnie o wyrównanie. W końcówce w pole karne wybrał się nawet golkiper Sanoczan. Ostatecznie Karpaty dowiozły zwycięstwo i zdobyły Okręgowy Puchar Polski.

Ekoball Stal Sanok - Karpaty Krosno 2-3 (0-2)

0-1 Martin Geci (3)
0-2 Denis Demianenko (6)
1-2 Miłosz Gierczak (55)
1-3 Franck Djoulou (73)
2-3 Miłosz Gierczak (81)

Ekoball Stal Sanok: Jagniszczak– Sz. Słysz, Sobol, Barszczak, Kloc- K. Słysz, Lorenc, Tabisz (46. Gawlewicz) - Gierczak, Sumara (78. Kogut) - Maślany

Karpaty Krosno: Pasterczyk – Oberman, Duda, Stasz – Radulj (75. Akhmedov), Prytykovskyi, Czekański (46. Filipchuk), Wajs (73. Djoulou), Maschenko (65. Stasik) – Demianenko (87. Sula), Geci