2024-05-03 19:05:38

Sokół Sieniawa rzutem na taśmę pokonał Garbarnię Kraków

Sokół Sieniawa pokonał Garbarnię Kraków (fot. Sokół Sieniawa)
Sokół Sieniawa pokonał Garbarnię Kraków 3-2. Decydującą bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Sebastian Fedan.

Początek spotkania był dość wyrównany. Już w pierwszych minutach po dośrodkowaniu piłka zatrzymała się na słupku bramki gospodarzy. W 17. minucie po akcji lewą stroną na uderzenie zdecydował się Feliks Grzybowski, ale został zablokowany.

Chwilę później Arleison Martinez zagrał prostopadle do Jana Mroza i gospodarze mogli wyjść dwóch na jednego, ale ostatecznie nie z tego nie wynikło Z każdą minutą coraz bardziej przeważała Garbarnia, przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na jakieś klarowne sytuacje.

Do przerwy remis

W 28. minucie Arleison Martinez wypuścił Jana Mroza i ten znalazł się w sytuacji sam na sam jednak trafił prosto w bramkarza i piłka wyszła na rzut rożny. Później piłkę wrzucał Czajkowski, celnie główkował Sebastian Fedan i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Sokół Sieniawa nie zdołał jednak dowieźć prowadzenia do przerwy. W 45. minucie po starcie w środku pola w sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Sowiński. Były zawodnik Sokoła Sieniawa nie pomylił się i po pierwszych 45- minutach było 1-1.

Pięć minut po zmianie stron zrobiło się spore zamieszanie pod bramką Garbarni. Ostatecznie do siatki trafił Sebastian Fedan, ale wcześniej znajdował się na spalonym. W drugiej połowie zdecydowanie więcej z gry mieli gospodarze i przeważali nad rywalami.

Emocje do ostatniej minuty i zwycięski gol Sebastiana Fedana

W 79. minucie Więckowski minął dwóch rywali na prawym skrzydle, wpadł w pole karne i strzałem po długim słupku ponownie dał Sokołowi prowadzenie.

Niespełna dziesięć minut później znów mieliśmy remis.  W 87. najpierw na bramkę uderzył Boiko, a potem futbolówkę do siatki dobił Adam Habas.

Sokół Sieniawa do ostatniej minuty walczył o komplet punktów i udało mu się to 93. minucie. Po wrzutce z rożnego znów celnie główkował Sebastian Fedan i zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

1-0 Sebastian Fedan (28)
1-1 Mateusz Sowiński (45)
2-1 Dawid Więckowski (79)
2-2 Adam Habas (87)
3-2 Sebastian Fedan (90+3)

Sokół Sieniawa: Wierzchowski – Kiełb, Skała (75 Więckowski), Mróz  (75 Walat), Wawryszczuk, Arleison, Fedan, Kiełbasa, Wróblewski (87 Jeż), Kaczor, Czajkowski

Garbarnia Kraków: Bartusik – Duda, Durda  (77 Wątroba), Wielecki  (83 Sutor), Sowiński, Kardas, Nowak, Grzybowski (62 Klec), Kutrzeba  (83 Bojko), Opalaski 77 Habas), Kajpust