Czym jest folia na rower?
Działa na zasadzie „drugiej skóry”: nakleja się ją bezpośrednio na szczególnie zagrożone elementy roweru. Pod pewnymi względami przypomina więc chociażby szkło ochronne na ekranach naszych smartfonów. Powstaje wobec tego pytanie: skoro pierwsze, co robimy w przypadku zakupu nowego telefonu, to montaż ochrony ekranu, dlaczego nie podchodzimy tak samo do rowerów, które często są jeszcze droższe i mają służyć nam przez wiele lat?
Przed czym chroni folia?
Folia na rower ochroni eksponowane elementy, takie jak rama czy widelce, przed wieloma potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi związanymi na przykład z odpryskami kamieni czy przetarciami powstającymi w wyniku przewrócenia roweru.
Najważniejsze cechy dobrej folii na rower
Oto najważniejsze cechy tego innowacyjnego zabezpieczenia lakieru roweru:
- Wysoka odporność i trwałość: okleina rowerowa będzie skutecznym zabezpieczeniem zarówno przed odpryskami, zarysowaniami i innymi mechanicznymi uszkodzeniami, które mogą powstać podczas jazdy, jak i czynnikami atmosferycznymi.
- Samoregenerujące właściwości: innowacyjny materiał, z którego stworzona jest folia na rower, sprawia, że drobne rysy czy uszkodzenia autoregenerują się, co przedłuża żywotność folii i utrzymuje estetyczny wygląd roweru przez dłuższy czas.
- Estetyka: dostępne są zarówno matowe, jak i błyszczące wykończenia, a także specjalny krój w stylu backbone – wszystko, aby folia na rower była nie tylko trwała, ale również estetyczna.
- Łatwość aplikacji: dobry produkt jest łatwy w montażu, co umożliwia użytkownikowi samodzielne oklejenie roweru bez potrzeby korzystania ze specjalistycznych narzędzi.
- Dopasowanie do różnych typów rowerów: folia ochronna na rower MTB będzie nieco różnić się od modeli przewidzianych np. dla szos.
Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.