Bezpieczne wyjazdy na narty
Z uprawianiem sportów zimowych takich jak narciarstwo zawsze trzeba uważać. Na stoku narciarskim - czy to w Polsce, czy za granicą zawsze jest wielu innych narciarzy, niż my. Narciarstwo, czy jazda na snowboardzie to sporty wysokiego ryzyka. Trzeba naprawdę uważać - na siebie, na innych, na naszą prędkość, czy otoczenie. O wypadek podczas jazdy na nartach nie jest trudno, dlatego zawsze warto zainwestować z własnych środków w ubezpieczenie narciarskie.
Ubezpieczenie narciarskie - dlaczego warto je mieć?
Oferty ubezpieczeń narciarskich można znaleźć na stronie internetowej https://wakacyjnapolisa.pl/. Polisa narciarska zdecydowanie różni się od innych polis, które często zawieramy. Przede wszystkim, wybierając ubezpieczenie narciarskie warto zainwestować w wyższe wysokości sumy gwarantowanej. Dlaczego? Narciarstwo zalicza się do sportów wysokiego ryzyka, a więc dużo łatwiej jest o wypadek. Polisę narciarską należy dostosować do indywidualnych potrzeb, a więc przede wszystkim do celu i charakteru naszego wyjazdu. Najważniejszymi kwestiami polisy jest suma gwarantowanych kosztów leczenia oraz ratownictwa.
Zakres ochrony ubezpieczenia można indywidualnie modyfikować, przy czym należy pamiętać, że im większy zakres, tym większa suma ubezpieczenia. Warto wiedzieć, w jakiej kwocie nasza polisa pokrywa koszty leczenia także następstw nieszczęśliwych wypadków. Poniesione straty w drodze wypadku mogą być naprawdę poważne. Sporty ekstremalne mają spore ryzyko wypadków, które mogą skończyć się na krótkotrwałym leczeniu, ale i potrzebie leczenia trwałego uszczerbku na zdrowiu. Optymalna polisa narciarska powinna zawierać także ochronę na sprzęt sportowy. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem ubezpieczenia podróży na narty, wybierz ubezpieczenie, które zawiera również ochronę bagażu. Warto zaopatrzyć się w polisę, w ramach której ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie na wypadek kradzieży.
To szczególnie przydatne, jeśli na narty lecimy samolotem - ubezpieczenie bagażu może się przydać. Warto ubezpieczyć przewożony sprzęt, gdyż jest on drogi, a w samolocie zdarzają się niestety zniszczenia. Koszty sprzętu sportowego są wysokie, a na pewno wyższe niż składki ubezpieczenia. Należy również zwrócić uwagę na zakres ochrony ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (ubezpieczenie OC, a także następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie nnw).
W przypadku wyjazdów narciarskich nie ma sensu oszczędzać na tym i wybrać jak najszerszy zakres ubezpieczenia. Na stronie internetowej można znaleźć wszystkie informacje - ile kosztuje ubezpieczenie i można wybrać idealnie dopasowane do swoich potrzeb. W ramach ubezpieczenia można też skorzystać z pomocy medycznej, udać się do placówki medycznej nie tylko w razie wypadku, ale i choroby, czy przeziębienia. Cena ochrony zależy oczywiście od zakresu ubezpieczenia. Kupując ubezpieczenie na stronie internetowej, dokonasz płatności, a dokument ubezpieczenia zostanie wysłany w kilka minut.
Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego
Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego w przypadku wyjazdów na narty nie jest dokumentem z wystarczającym zakresem ochrony. Przede wszystkim - działa ona na terenie 32 państw, a więc należy się upewnić czy obejmuje ona państwo, do którego się wybieramy. Ponadto, zakłada ona jedynie podstawową opiekę medyczną. Pokrycie kosztów ratownictwa, a więc na przykład transportu powrotnego ze stoku, transportu medycznego do szpitala, kosztów akcji ratowniczej niestety już nie pokrywa.
Wyjazd na narty niesie ze sobą spore ryzyko nie choroby, a właśnie wypadku. Koszty takiego ratownictwa mogą kosztować osobę nieubezpieczoną nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pokrycie kosztów leczenia to nie jest wystarczające ubezpieczenie na narty. Zimą należy zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu uprawianie sportów zimowych jest nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne.
Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.