Kiedy zaczęły się zakłady na żywo?
Według badań historycznych bukmacherstwo pojawiło się po raz pierwszy w Imperium Brytyjskim. Urzędy zaczęły przyjmować pierwsze zakłady na wyścigi konne. Miało to miejsce w 1790 roku. Twórcą-protoplastą współczesnych bukmacherów był William Ogden.
W swojej klasycznej formie bukmacherzy pojawili się dopiero w 1850 roku. Ich założyciele oferowali mieszkańcom Londynu obstawianie zakładów na różne wydarzenia sportowe. Przed wydarzeniami rozdawano specjalne ulotki z prognozami.
Ten biznes dotarł do reszty świata (Ameryka, Rosja, Francja) dopiero po 30 latach. Jednocześnie prawo wielu krajów zabraniało działalności bukmacherskiej. Zakaz zakładów w Stanach Zjednoczonych i krajach europejskich trwał do połowy XX wieku. Ciekawe, że w Wielkiej Brytanii, po przyjęciu ustawy o legalizacji biznesu bukmacherskiego, w ciągu sześciu miesięcy otwarto ponad 10 tys. małych i dużych biur.
➔ Boks;
➔ Mecze piłki nożnej;
➔ Turnieje tenisowe;
➔ Golf.
Eksperci zauważają, że rok 1990 był dla bukmacherów momentem „rewolucyjnym”. Wtedy dla graczy stały się dostępne zakłady online przez Internet. Już w 2000 roku obroty środków u bukmacherów na całym świecie przekroczyły 2 miliardy dolarów.
Współczesne realia branży bukmacherskiej
Postępy technologiczne doprowadziły do wzrostu zainteresowania zakładami mobilnymi. Firmy coraz częściej opracowują aplikacje, które pozwalają im obstawiać zakłady w dowolnym miejscu i czasie. W niedalekiej przyszłości liczba zakładów przez aplikacje mobilne powinna osiągnąć 40%.
Perspektywy świata zakładów: szybki rozwój i nowe technologie
Zakłada się, że już niedługo większość bukmacherów przejdzie na blockchain. Zwiększy to zarówno przejrzystość działań bukmacherów, jak i zapobiegnie próbom oszukiwania ze strony graczy. Aktywnie rozwija się również nisza e-sportu. W tej chwili ten segment rynku osiągnął już kapitalizację 900 milionów dolarów. Miliony widzów codziennie oglądają transmisję online z zawodów.
Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.