2020-08-20 10:07:15

2 liga: najlepsza jedenastka sezonu 2019/2020. Są piłkarze naszych drużyn

Piotr Głowacki (Stal Rzeszów) znalazł się w jedenastce sezonu 2 ligi (fot. Stal Rzeszów)
Piotr Głowacki (Stal Rzeszów) znalazł się w jedenastce sezonu 2 ligi (fot. Stal Rzeszów)
Dwóch podkarpackich piłkarzy 2 ligi znalazło się w gronie wyróżnionych przez tygodnik "Piłka Nożna". Jeden w najlepszej jedenastce sezonu, drugi wśród rezerwowych.
 
Tygodnik "Piłka Nożna", jak co roku, przedstawił podsumowanie sezonu 2019/2020 w 2 lidze i opublikował jedenastkę sezonu. Nie zabrakło również podkarpackich akcentów.
 
W jedenastce sezonu znalazł się grający na pozycji pomocnika Piotr Głowacki, zawodnik Stali Rzeszów.
 
- Olsztynianin był najrówniej grającym piłkarzem rzeszowskiego beniaminka w przekroju sezonu. Zdobył trzy bramki i zanotował sześć asyst. Z grą do przodu jako nominalny pomocnik nie miał problemów, gorzej, ale nie źle, było z defensywą - napisała o graczu Stali Rzeszów "Piłka Nożna".
 
W jedenastce rezerwowej znalazł się jeszcz jeden piłkarz z Podkarpacia - Ukrainiec Serhij Krykun, gracz Apklan Resovii.

Jedenastka sezonu 2019/2020 w 2 lidze wg "Piłki Nożnej":

Sebastian Madejski (Olimpia Elbląg)

Nie dograł sezonu w barwach Olimpii z powodu klubowej polityki. 23-latkowi wystarczyło jednak rozegranie 25 spotkań, aby wykazać wyższość nad konkurentami. Praktycznie uniknął poważniejszych błędów. W nagrodę przeszedł do ambitnego beniaminka
z Lublina.

Łukasz Kosakiewicz (Widzew)

Specjalista od ostatnich podań. Wygrał klasyfikację asystentów z liczbą 12. Aby wrócić do Ekstraklasy,  musi poprawić grę w defensywie. Wiele błędów, choć nie wszystkie, udało się zamaskować popisami w ofensywie.

Paweł Baranowski (Górnik Łęczna)

Lider defensywy mistrza II ligi. Górnik postawił na doświadczenie w linii obrony i tym wygrał. Niespełna 30-letni obrońca odbudował się w Łęcznej i nawiązał do najlepszych czasów spędzonych w innym górniczym klubie.

Tomasz Lewandowski (Olimpia Elbląg)

Charakterem mógłby obdzielić całą jedenastkę. Utrzymywał równą formę pomimo różnych perturbacji  nawiedzających klub z Elbląga. Pełnia jego klasy ujawniła się, kiedy musiał zabezpieczać tyły drużyny opartej w znacznej mierze na juniorach. Zdobył cztery bramki.

Piotr Głowacki (Stal Rzeszów)

Olsztynianin był najrówniej grającym piłkarzem rzeszowskiego beniaminka w przekroju sezonu. Zdobył trzy bramki i zanotował sześć asyst. Z grą do przodu jako nominalny pomocnik nie miał problemów, gorzej - ale nie źle - było z defensywą.

Adrian Błąd (GKS Katowice)

Umieszczamy go na skrzydle, choć trener Rafał Górak częściej korzystał z niego na rozegraniu. W I lidze strzelał częściej, ale rzadziej asystował.

Daniel Feruga (Bytovia Bytów)

Każde jego podejście do stojącej piłki powodowało alarm w defensywnych szeregach rywali. Decyzja o jego odkurzeniu była strzałem w dziesiątkę. A jego statystyki w dziewiątkę. Tyle zdobył goli i zanotował asyst.

Marcin Stromecki (Górnik Łęczna)

Trener Kiereś znał go z czasów wspólnej pracy w Stomilu. Ponowne spotkanie obu panów okazało się owocne. Wychowanek Rotavii Nieporęt opuścił tylko jeden mecz z powodu kartek, raz został zmieniony przed czasem, a w innych grał od deski do deski.

Wojciech Fadecki (Błękitni Stargard)

Niezaprzeczalna gwiazda klubu ze Stargardu. Strzelał, asystował, ciągnął drużynę za uszy. Aż żal, że taki piłkarz w przyszłym sezonie będzie czarował umiejętnościami kibiców z III ligi.

Michał Bednarski (Górnik Polkowice)

Maszyna do zdobywania bramek. Przed sezonem nikt go nie wymieniał w kontekście kandydatów do korony króla strzelców, a teraz może przebierać w ofertach z wyższych lig. Uzyskał najlepszych wynik strzelecki od sezonu 2014-15 i 30 bramek Łukasza Sekulskiego.

Marcin Robak (Widzew Łódź)

Jeden z niewielu piłkarzy Widzewa, do którego trudno mieć pretensje. Niemniej pomimo dużych chęci widać upływ lat. Więcej razy trafił z 11 metrów niż z gry. Gdyby Widzew nie awansował bezpośrednio, jego miejsce w jedenastce zająłby utalentowany Czubak.

Rezerwowi: Kos (Skra) - Michalski (GKS Katowice), Tanżyna (Widzew), Jędrych (GKS Katowice), G. Rogala (GKS Katowice) - J. Kowalski (Garbarnia), Wacławczyk (Górnik P.), Kuczak (Garbarnia), Krykun (Resovia) - Czubak (Bytovia), P. Wojciechowski (Górnik Ł.)
 
Autor artykułu, Kamil Sulej, poświęcił także kilka zdań na temat sytuacji Stali Stalowa Wola, dość nieoczekiwanego spadkowicza.
 
- Na jesiennych wynikach drużyny z Podkarpacia odbiły się problemy infrastrukturalne. Stalówka musiała grać niemal wszystkie mecze na wyjazdach, przez co osunęła się w ligowej tabeli. Po zmianie trenera zielono-czarni odżyli. Szymon Szydełko przestawił drużynę na system 5-3-2 (opcjonalnie 5-4-1) i zaczął gromadzić punkty. Problem w tym, że nikt poza górą i dołem ich nie gubił - czytamy w "Piłce Nożnej".
 
- Wiosną Stal wróciła na własne boisko. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej stało się atutem, ale nie wystarczyło do utrzymania, choć kto wie... Stalówka zabiega o powiększenie ligi do 20 zespołów. Przypomnijmy, że dziewiętnastym został Hutnik Kraków wprowadzony do rozrywek decyzją Komisji ds. Nagłych PZPN. Kluby z dołu tabeli chciały przed ostatnią kolejką wysłać pismo do centrali o potrzebie powiększenia ligi. Wówczas pewna swego Stalówka, a konkretnie jej prezes, nie była zwolennikiem takiego rozwiązania. Punkt widzenia zmienił się po tym, jak Stal usadowiła się na miejscu spadkowym.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

~anonim 2020-08-20 11:14:55

A gdzie Szymek Kaliniec. Słynny bokser z Rzeszowa? W sumie to żaden z piłkarzy Resovii nie zasłużył sobie na miejsce w pierwszej jedenastce. Fakt, że Krykun znalazł się na ławce to i tak już za duże osiągnięcie dla tego klubu. Piotr Głowacki ze Stali Rzeszów w pełni zasłużone miejsce.

jupiter 2020-08-20 11:39:37

świetnie podsumowana stalówka na końcu lament a wcześniej protesty

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij