2018-08-27 12:38:26

Wisła Puławy pokonała Sokół Sieniawa

Wisła Puławy nie miała kłopotów z pokonaniem Sokoła Sieniawa. (fot. Wisła Puławy)
Wisła Puławy pokonała Sokół Sieniawa 2-0 w 5. kolejce 3 ligi gr. IV. Gole dla ekipy Jacka Magnuszewskiego zdobyli Arkadiusz Maksymiuk oraz Michał Król.

Pierwsze dziesięć minut pojedynku Wisły Puławy z Sokołem Sieniawa to walka w środku pola. Dopiero później obie ekipy oddały po jednym groźnym strzale, ale dobrze dysponowani byli obaj bramkarze.

W 17. minucie ekipa gości straciła piłkę w środku pola, tę przejął Arkadiusz Maksymiuk popędził na pole karny Sokoła i mocnym strzałem z ostrego kąta zdobył pierwszą bramkę w tym meczu.

Sześciedziąs sekund później gospodarze powinni prowadzić 2-0, ale strzał Maksymiuka poszybował wysoko nad bramką Pawła Pawlusa. Swoją okazję mieli też podopieczni Szymona Szydełko, ale uderzenie Andrzeja Wąskiego obronił Paweł Socha.

Pięć minut po zmianie stron było 2-0 dla Wisły. Tym razem gola dla gospodarzy strzelił Michał Król. Piłka po jego strzale odbiła się od jednego z obrońców Sokoła i zmyliła golkipera gości. Później Wisła kontrolowała przebig spotkania. Podwyższyć prowadzenie gospodarzy mógł debiutujący w tym meczu Jakub Mażysz, ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

Więcej bramek tym spotkaniu nie padło. Wisła wygrała 2-0 i została nowym liderem 3 ligi gr. IV. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego zgromadzili 10 punktów w czterech kolejkach.

1-0 Arkadiusz Maksymiuk (17)
2-0 Michał Król (50)