2017-05-07 15:14:11

Sporo goli i emocji w Kołobrzegu. "Stalówka" minimalnie gorsza od Kotwicy

Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali 2-3 w wyjazdowym meczu 2 ligi z Kotwicą Kołobrzeg.

Kibice "Stalówki" liczyli na kolejne zwycięstwo pod wodzą Janusza Białka, ale tym razem niestety się nie udało. Już w 10. minucie prowadzenie gospodarzom dał Piotr Giel, który, który dostał piłkę w polu karnym i uderzył po słupku.

Nasz zespół zdołał doprowadzić do wyrównania kilka minut później. Na listę strzelców wpisał się świetnie dysponowany ostatnio Adrian Gębalski.

Do przerwy Stal Stalowa Wola remisowała w Kołobrzegu 1-1, choć mogła przegrywać, bo goście mieli rzut karny. Chwilę przed zmianą stron do "jedenastki" podszedł Piotr Giel, ale jego strzał wybronił Bartosz Koncki.

Niestety chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy piłkarze Kotwicy Kołobrzeg znów wyszli na prowadzenie. W podbramkowym zamieszaniu piłka odbiła się od Mateusza Kolbusza i wpadła do bramki "Stalówki".

Podopieczni Janusza Białka nie zamierzali jednak się poddawać. Zaledwie trzy minuty później pięknym uderzeniem popisał się Kamil Jonkisz i zrobiło się 2-2.

Na niespełna 10 minut przed końcem goście niestety znów mieli pecha. Po akcji miejscowych piłka trafiła w rękę Adriana Gębalskiego i sędzia odgwizdał kolejny w tym spotkaniu rzut karny.

Niedługo później gola z 11. metrów zdobył Sebastian Bartlewski zapewniając zwycięstwo Kotwicy Kołobrzeg.

1-0 Piotr Giel (10)
1-1 Adrian Gębalski (19)
2-1 Mateusz Kolbusz (47-samobójczy)
2-2 Kamil Jonkisz (50)
3-2 Sebastian Bartlewski (82-karny)

Kotwica Kołobrzeg: Karol Szymański - Wiktor Witt (86. Mateusz Jagiełło), Arkadiusz Lewiński, Aleksandr Nowik, Tomasz Rydzak, Eryk Sobków, Oskar Paprzycki, Mateusz Świechowski, Sebastian Bartlewski (84, Korneliusz Sochań), Bartosz Biel (59. Łukasz Kacprzycki), Piotr Giel (89. Błażej Chouwer).

Stal Stalowa Wola: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik (76. Konrad Kołodziej), Adrian Dziubiński, Bruno Żołądź, Bartłomiej Wasiluk (88. Kacper Piechniak), Kamil Bętkowski (57. Michał Mokrzycki), Kamil Jonkisz, Adrian Gębalski.

Sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).
Żółte kartki: Nowik, Giel - Wasiluk, Gębalski.