2016-01-29 12:23:17

Historyczne mecze: Widzew Łódź - Stal Mielec 1-1, rok 1995 [WIDEO]

Wracam do sezonu 1994/1995 i wyjazdowego meczu Stali Mielec z Widzewm Łódź. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Piłkarze Widzewa Łódź w sezonie 1994/95 zostali wicemistrzem Polski, więc remis Stali Mielec na ich boisku wydaje się dobrym wynikiem (mielczanie ligę zakończyli na 11. pozycji).

Prowadzenie gospodarzom dał w 47. minucie Grzegorz Mielcarski, a do wyrównania doprowadził Paweł Kloc, który wpisał się na listę strzelców niecałe 20 minut później.

W barwach mieleckiej drużyny zagrali m.in. Bogusław Wparło, Ryszard Federkiewicz, Artur Adamus, Bogusław Cygan czy Rafał Domarski.

WIDZEW ŁÓDŹ - STAL MIELEC 1-1 (0-0)

1-0 Grzegorz Mielcarski (47)
1-1 Paweł Kloc (66)

Widzew Łódź: Andrzej Woźniak - Marek Bajor, Tomasz Łapiński, Daniel Bogusz, Mirosław Szymkowiak, Dariusz Podolski, Zbigniew Wyciszkiewicz, Ryszard Czerwiec, Andrij Mychalczuk (11. Andrzej Jaskot, 58. Radosław Kowalczyk), Bogdan Jóźwiak, Grzegorz Mielcarski

Stal Mielec: Bogusław Wyparło - Krzysztof Tomanek, Rafał Oprzondek, Ryszard Federkiewicz, Artur Adamus, Janusz Czyrek (89. Wiesław Bartkowski), Janusz Kaczówka, Rafał Ruta (54. Mariusz Barnak), Paweł Kloc, Bogusław Cygan, Rafał Domarski

Sędziował: Jan Pągowski (Wrocław). Widzów: 4109